Seniorka upadla a zranila se na hlavě. Pomáhali svědci i strážníci

Pardubice – Hlouček osob kolem ležící 87leté ženy v Pardubicích na Bělehradské ulici rychle rozšířili i naši strážníci. Ženě se náhle přitížilo a upadla na chodník. Přitom se zranila na hlavě. Na místě už pomáhali svědci události, ke kterým se hned připojili i strážníci.

Zraněná žena nebyla zprvu schopná žádné komunikace, později se strážníkům přeci jen povedlo z ní dostat pár slov a zjistit, že se jedná o diabetičku, která se léčí s vysokým tlakem. Ženě poskytli první pomoc a hlídali její životní funkce do příjezdu záchranné služby. Děkujeme na tomto místě vám všem, kteří jste pomáhali a pomáháte člověku v nouzi. Ne vždy je to taková samozřejmost, jak se zdá.

Zmatenou seniorku doprovodili strážníci domů

S žádostí o pomoc seniorce se na hlídku obrátila půl hodiny před půlnocí obyvatelka sídliště Dubina v Pardubicích. Všimla si starší ženy, která bloudí ulicí Luďka Matury. Strážníci našli 83letou ženu, která vyšla z bytu, ale už se do něj nedovedla vrátit. Strážníci ji nakonec pomohli oživit paměť natolik, že seniorka sdělila adresu. Hlídka strážníků s paní pro jistotu došla až k domovním dveřím a po ujištění, že je vše v pořádku a není potřeba další pomoci strážníci ženě popřáli klidnou noc a místo opustili.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice