Seniorka bloudila ulicí bosá

Pardubice – V mrazivém pátečním ránu si jeden z řidičů všiml ženy v důchodovém věku, která bloudila Kyjevskou ulicí. Byla velmi lehce oblečená a na bosých nohou měla pouze pantofle.

Strážníci zjistili, že se jedná o seniorku (75), která byla propuštěna po ošetření z nemocnice a myslí si, že se nachází na Dukle a hledá byt svého bratra, s kterým žije. Strážníci se o paní ihned postarali. Posadili ji do služebního vozidla a věnovali jí teplé služební ponožky, které měl u sebe jeden ze strážníků jako rezervní. Následně už jen stačilo zjistit bližší informace o přesném místu bydliště i kontakt na bratra a seniorku mohli z jejího dobrodružného výletu vrátit zpět domů. 

Strážníci opět našli hledané osoby

Je to u nás taková tradice. Pokud je někdo v pátrání a zamíří do Pardubic, bude s největší pravděpodobností odhalen. Během tří dnů předávali strážníci svým kolegům ze státní policie hned čtyři hledané osoby. V neděli bylo předání osoby v pátrání ještě korunováno faktem, že se jednalo o cizince (31), na kterého byl vydán evropský zatykač. Od začátku roku už takto předali strážníci 18 hledaných osob. 

Víkendová tečka na záchytce

Nedělní večery mají podobnou nevalnou pověst jako pondělní rána. Zkrátka, málokdo je má rád. A právě pohled na neděli z trochu jiného úhlu a jinou optikou, přes dno láhve, vyzkoušela žena (33), která popíjela s mužem v ulici Jana Palacha. Soukromý mejdan na veřejném prostranství doplnila svéráznou konzumací jídla, které rozhazovala po ulici. A nejen to, opilá žena nakonec chodník i pozvracela. Zatímco muž dokázal své chování bez problémů ovládat, žena byla jak neřízená střela. Strážníky častovala urážkami a celkově měla k něžnému pohlaví, které je ženám připisováno, na míle daleko. V dechu měla necelé dvě promile alkoholu, což ji zajistilo střízlivění pod lékařským dozorem. Na záchytce ale přišla druhá vlna běsnění a rozvášněná amazonka se pokusila napadnout strážníka. Ten ale ránu pravačkou vykryl a za použití hmatů a chvatů ženu umístil do pokoje, aby se ze všeho vyspala. Tento divoký závěr týdne ji nakonec vynesl celkem vysoký účet, který v sobě zahrnoval nocleh na záchytce i pokutu za její řádění.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  
  
x