Senioři České republiky obdrželi za 30 let fungování medaili hejtmana…

Pardubice – V jiném prostředí a v daleko menším obsazení se včera setkal hejtman Martin Netolický se zástupci spolků Senioři České republiky. Původně plánovaná oslava 30 let od založení spolku byla zrušena z důvodu epidemiologické situace.

Hejtman se tak v sále zastupitelstva kraje setkal se zástupci jednotlivých místních organizací, krajským předsedou Emilem Eflerem a celostátním prezidentem spolku Vladimírem Drymlem. Při této příležitosti předal krajské organizaci medaili hejtmana Pardubického kraje.

„Původně jsme plánovali oslavu 30 let od založení spolku v předvečer Dne seniorů s bohatým kulturním programem, besedami a přednáškami. Bohužel aktuální epidemiologická situace nám nic z toho neumožnila,“ sdělil hejtman Martin Netolický. „Spolupráce mezi seniorskými svazy a krajem je velmi intenzivní a právě se Seniory ČR komunikujeme pravidelně a to jak prostřednictvím krajského předsedy tak napřímo a myslím, že úspěšně. V minulosti jsme pro seniory pořádali například protidluhové přednášky či spoluorganizovali zájezdy. Za 30 let fungování a komunikace nejen se svými členy, ale seniory obecně, si medaili hejtmana jednoznačně zaslouží,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •