Senior Festival 2022 pro všechny!

Chrudimsko – Po zdařilém druhém ročníku Senior festivalu, který loni potěšil bezmála dvě tisícovky návštěvníků, se Spolek Hurá na Výlet! ve spolupráci s městem Chrast opět rozhodl Senior Festival 2022 uskutečnit v Zámeckém areálu v Chrasti, a to v sobotu 25. června 2022 od 10.00 hodin.

Spolu s městem Chrast spolek připravuje pestrý celodenní program, který zaujme nejen seniory.

Na velkém festivalovém pódiu se od dopoledních hodin představí řada regionálních dechových těles nebo country kapely, které budou hrát jak k poslechu, tak k tanci.

Hvězdou letošního festivalového programu je zpěvák a herec Jiří Štědroň, který se divákům představil jako princ v legendární pohádce Popelka. Návštěvníky potěší i herec Pavel Nový, kterého můžou znát z komedie S tebou mě baví svět.

Pro milovníky historie Spolek Hurá na Výlet! spolu s městem Chrast připravil statickou prohlídku historických vozidel a motocyklů. Tato technika bude k vidění na nádvoří zámku a v části areálu samotného festivalu.

Senior Festival pro všechny!
« z 12 »

Návštěvníci festivalu mohou rovněž využít prohlídky městského muzea, které sídlí přímo v barokním zámku nebo prohlídku zámecké zahrady, která patří k předním dílům světového zahradního architekta, Františka Thomayera.

Součástí festivalu bude ukončení putovní venkovní výstavy Kulturní dědictví – Švédsko, která bude během června v Chrasti ke shlédnutí.

O zábavu pro malé i ty nejmenší budou se postarají zábavní atrakce a další skvělé vyžití, které nabízí Zámecký areál v Chrasti.

Kapacita míst k sezení je zajištěna pro všechny. Během akce bude na místě dohlížet Český červený kříž, který zajistí případné poskytnutí první pomoci. Vstupné na akci je dobrovolné.

Akce je podpořena Pardubickým krajem, městem Chrast a řadou soukromých a firemních dárců.
Senior Festival tradičně probíhá pod záštitou Ing. Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za neziskový sektor a sociální péči.

Zdroj a foto: Spolek Hurá na Výlet!