Se zatměním dorazila hádavá nálada i nezřízené pití

Pardubice – Alkohol a hádky. Přesně v tomto duchu se nesl úterní den. Strážníci přepravili celkem tři podnapilé osoby na záchytku, a jak se ukázalo, dva z nich patřili k sobě i jako partneři.

První klientkou se stala osmadvacetiletá žena, která v podnapilém stavu budila veřejné pohoršení před halou pardubického nádraží. I přesto, že je konzumace v těchto místech zakázána, popíjela o sto šest. U toho ještě stihla být vulgární a agresivní na všechny okolo, včetně strážníků. Po dechové zkoušce, při které nadýchala přes dvě a půl promile byla převezena ke střízlivění pod lékařským dohledem.

O dvě hodiny později dodali strážníci do stejného zařízení i jedenačtyřicetiletého muže,  který se bezvládně povaloval na chodníku v ulici 17. listopadu. Za jeho zbědovaným stavem stál taky alkohol. V dechu měl 3,21 promile a při převozu se stihnul ještě strážníkům pochlubit, že jeho přítelkyně už na záchytce je.

Třetím, bezmála čtyř promilovým aktérem, byl čtyřicetiletý muž, který jezdil v nákupním centru po eskalátoru a kalhoty měl spadlé u kolen. Ostraha opilce vyvedla ven, tam se ale svalil na zem, proto přišli na řadu strážníci. Ti po provedení dechové zkoušky rozhodli, že pro muže i jeho okolí bude bezpečnější, když se ze své opilosti vyspí na záchytce.

Partnerskou hádku krátce po poledni zaregistrovala i oznamovatelka, která si všimla plačící ženy a muže, který na ni neurvale křičí. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o manželskou hádku. Nikdo z dvojice nechtěl nic řešit. Strážníci alespoň uplakané ženě nabídli kapesník a oba poučili jak se k sobě vzájemně chovat, aby nedocházelo k narušení občanského soužití i veřejného pořádku.   

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice