Se strachem z nákazy pomáhají v kraji krizové linky…

KRAJ – Pardubický kraj informuje o nových i stávajících krizových linkách, které jsou dostupné veřejnosti.

„V době krize pomáhá, kdo může. Kraj, města, obce, neziskové organizace, sousedé i dobrovolníci. Důležité ale je, aby se k lidem kromě nutných nákupů dostaly také nezkreslené informace a také aby ti, kteří jsou nyní částečně izolováni, si mohli s někým popovídat. Proto vítám veškeré iniciativy, které toto pomáhají řešit zejména těm lidem, kteří nejsou na internetu a sociálních sítích," uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

V krajské Poradně pro rodinu tento týden zřídili čtyři krizové  telefonické  linky pro lidi, kteří mají strach,  úzkosti a  panické stavy  v souvislosti s potenciální či faktickou nákazou koronavirem.  Tyto linky  mohou využít také  klienti všech sociálních služeb Pardubického kraje, včetně  zaměstnanců. Vybraní  psychologové  jsou na příjmu každý den od 8, 00 do 17, 00 hodin. Zatím budou fungovat do pondělí 23. března do 17 hodin. 

Region Pardubice – 603 273 948

Region Chrudim – 601 344 852

Region Svitavy – 606 051 590

Region Ústí nad Orlicí – 733 522 278

Stále je v provozu také Linka důvěry Pardubického kraje s číslem 465 52 42 52. Ta sídlí v Ústí nad Orlicí, ale je určena pro celý kraj. Jejím posláním je poskytovat lidem okamžitou telefonickou pomoc v jakékoli obtížné životní situaci, pomoc s jakoukoli starostí, se kterou si volající neví rady, cítí se ohrožen, nebo své trápení, ale i radost potřebuje jenom někomu svěřit a s někým ho sdílet. Linka důvěry může být první záchytnou pomocí pro člověka v krizi. Její výhodou je snadná dostupnost a anonymita. Nepřetržitý provoz krajské Linky důvěry Ústí nad Orlicí zajišťuje průměrně 14 pracovníků, kteří splňují nebo si doplňují vzdělání sociálního pracovníka, a absolvovali akreditovaný kurz Telefonické krizové intervence.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce