Scott Martin v BK JIP Pardubice…

Dalším novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice pro nadcházející sezonu 2017/2018 je osmadvacetiletý americký hráč na pozici 4 Scott Martin.

Vedení klubu se nedomluvilo na další spolupráci s Jobim Wallem, který strávil v BK Pardubice tři sezony, a proto přivádí Scotta Martina. Po působení na univerzitě Notre Dame odehrál 4 úspěšné sezony v British Basketball League, v klubu Newcastle Eagles. Ve všech čtyřech sezonách zapisoval průměrně mezi 14 a 17 body na zápas, v minulém ročníku BBL činila jeho úspěšnost tříbodové střelby výtečných 40% (při vysoké četnosti pokusů – 226!), navíc byl členem All-Defensive Teamu BBL.

Scott Martin

Narozen: 7. 10. 1988 v USA
Výška: 203 cm
Váha: 99 kg
Pozice: 4

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Na pozici menšího pivota jsme měli zájem dohodnout se na dlouhodobější spolupráci s Jobim Wallem, nicméně nedomluvili jsme se na podmínkách kontraktu, a proto jsme v posezonním období hledali typologicky podobného hráče. Chtěli jsme kvalitního střelce zvenku, který roztáhne naši útočnou hru, zároveň hráče s dobrým charakterem, který bude mít vysokou basketbalovou inteligenci. Důraz jsme kladli také na to, aby zapadl do našeho systému a byl i dobrým obráncem. Pevně věříme, že všechny tyto vlastnosti jsme našli u Scotta Martina. Tento hráč již není v Evropě nováčkem, přichází k nám po čtyřech výborných sezonách v Newcastle Eagles. Scotta vítáme v rodině Beksy a přejeme mu mnoho štěstí v našem dresu."

Vyjádření hráče Scotta Martina:

"Jsem nesmírně nadšený z možnosti hrát za BK Pardubice. Pro mě osobně se jedná o skvělou příležitost. Těším se, až vyběhneme na palubovku s trenéry a mými novými spoluhráči a začneme pracovat, aby byla nová sezona co nejúspěšnější. Moc se těším také na výzvy, které nám přinese nadcházející sezona, kterou vnímám i za další příležitost, abych se stal lepším hráčem."

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE