Schválnosti a hádky, koncem roku lidem tečou nervy…

Pardubice – Práce strážníků není pouze o represi, velmi často musí řešit i schválnosti sousedů nebo rozhádané bývalé partnery. Včerejší den byl na takové události bohatý.

Hlídky uklidňovaly rozčíleného muže, který se dožadoval kontaktu se svým dítětem. A také jiného tatínka, který jel pro změnu vracet dítko své bývalé ženě. Strážníci jako nestranní účastníci těchto událostí vždy obě strany poučí o možnostech, jaké mají a zároveň se snaží rodiče přimět k lepší vzájemné komunikaci a domluvě, což přinese prospěch především jejich dětem.

Další výbuch tentokrát sousedských sporů propukl v podvečer. Konflikt mezi sebou měli dva muži, kteří na sebe nejprve pokřikovali z okna a poté se jeden z nich rozhodl na druhého dobouchat a dokopat přes bytové dveře. V tomto případě byly hrozby přivoláním strážníků rychlejší než jejich příjezd, takže v okamžiku, kdy hlídka dorazila na místo, byl již v domě klid.

Večer se pro změnu nedokázali domluvit jiní sousedé, kdy jeden z nich zaparkoval tak, aby zkomplikoval vyjetí vozidla toho druhého. Strážníci na místě zjistili, že se pravděpodobně jedná o vzájemné spory, takže obě strany byly poučeny o dalším postupu.

Bohužel, konec tohoto roku po stránce mezilidských vztahů nepatří mezi klidné období. I přesto Vám přejeme ať je závěr roku příjemný a pokojný.

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •