Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích…

Staré Čívice –  Nová výjezdová stanice ZZS PK byla otevřena ve Starých Čívicích. Projekt za 26 miliónů korun postavil Pardubický kraj za významné pomoci peněz z Evropské unie. Slavnostního otevření se zúčastnili radní Ladislav Valtr a Hana Štěpánová.

 „Díky nové stanici jsme vyřešili hned několik problémů. V první řadě se nám podařilo snížit dojezdovou vzdálenost sanitních vozů a tím zrychlení pomoci do oblasti Přeloučska a Chvaleticka. Navíc v sousední průmyslové zóně je zaměstnáno více než 3000 lidí. Dále jsme pro zdravotníky postavili plně vyhovující a moderní  prostory pro jejich práci,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Součástí vybavení budovy jsou garážová stání pro čtyři sanitní vozy. Dále denní místnost pro výjezdovou skupinu, odpočinkové místnosti, sklad zdravotnického materiálu, dezinfekční místnost nebo šatny.

Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích
« 1 z 10 »

„Stavba stanice stála 26 miliónů korun. Finance z Evropské unie činily 20,2 miliónů. Pardubický kraj zaplatil 4,6 a zbytek peněz šlo ze státního rozpočtu. Kromě této stavby se podařilo získat finanční prostředky z Evropské unie na stanici v Chrudimi. Ta bude sloužit od začátku roku 2020,“ sdělila radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

 “Síť zdravotnické záchranky v našem kraji posiluje. Po nové výjezdové základně ve Starých Čívicích podobná novostavba finišuje také v Chrudimi, kde předpokládáme předání již v lednu. Pracuje se také na stanici v Holicích a další se připravují. Příkladem je stavba základny ve Vysokém Mýtě, která roste nedaleko R35 hned za nemocnicí. Následovat bude Seč, Moravská Třebová a další,” dodal Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •