San Piego Fest na pardubickém zámku přinesl dobrou náladu. Díky Vypsané fiXe, Mládkovi i kapele Mixle v piksle…

Pardubice – „My máme všechno, co chcem, my máme dobrou náladu." Tento krátký úryvek z textu jedné z písní oblíbené pardubické kapely Vypsaná fiXa by klidně mohl být mottem druhého ročníku hudebního festivalu San Piego Fest.

Ten se konal v sobotu na pardubickém zámku. Kromě pořádající skupiny se na něm objevila i „dětská verze" Vypsané fiXy, formace Mixle v piksle a legendární Banjo Band Ivana Mládka.

Mládek: „Nedivte se, že jsem ještě živej!"

„Nedivte se, že jsem ještě živej," zahájil své vystoupení 79letý Ivan Mládek. „Jeden známý český herec říkal, že toho nechá, až se na jevišti počůrá. Já jsem si dal hranici: Třikrát a dost," vtipkoval známý kumštýř, který do „San Piega" přivezl i své dámské hvězdy.

Lenka Plačková opět potvrdila, že slavnou píseň Když jsem já sloužil se ještě bude muset trochu doučit (pletla ji sice podle scénáře záměrně, ale podle Ivana Mládka to příště určitě bude zase lepší). Pecku Neopatrný křeček zvládla bezchybně.

Jožin z bažin aneb Pešák revival

Libuna neboli Libuše Roubychová líčila zážitky z Divokého Západu a zanotovala i hit Praha-Prčice. Lenka Šindelářová zazpívala, jak dopadla Včera večer u sila. Ivan Mládek pak o ní prozradil, že začala chodit na karate, protože měla strach, aby ji nikdo v noci ve tmě neznásilnil. „Taková tma ale nikdy nebude," glosoval oblíbený umělec, který jako přídavek nevynechal ani vypalovačku Jožin z bažin. Alespoň část originálních tanečních kreací, jež proslavil Ivo Pešák, pak divákům ve stylovém kostýmu naservírovala Lenka Šindelářová. „Ivo Pešák revival," usmíval se Ivan Mládek.

„Márdiho" první koncert v životě

„Koncert Ivana Mládka byl můj první v mém životě. To mi bylo 6. Tenkrát jsem si ho moc užil," vzpomínal frontman Vypsané fiXy Michal „Márdi" Mareda, který v sobotu večer na zámku se svou kapelou dokázal, že „San Piego" je opravdu „jejich" město. Návštěvníci se výborně bavili a skupině připravili skutečně domácí prostředí a skvělou atmosféru. I kapela si hraní zjevně užívala. A nikde jinde než v Pardubicích zkrátka nemůžou stoprocentně vyznít texty typu třída Míru není žádná Broadway, tak, aby jim většina pod pódiem rozuměla.

San Piego Fest se zkrátka povedl, přestože doba nejrůznějších koronavirových restrikcí není úplně jednoduchá ani pro pořadatele, kapely či diváky…

Autor a foto: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ