Salta nad Taxisovým příkopem a podpora zraněnému Podmolovi. BARTH Day v Pardubicích bude unikátní!

Pardubice – Už jen pár dní zbývá do ojedinělého sportovního okamžiku. Freestyle motokrosař Filip Podmol vyskočí nad legendárním Taxisovým příkopem a provede salto s motorkou. A to v rámci BARTH Day, který se uskuteční v sobotu 11. května na pardubickém dostihovém závodišti.

Celodenní rodinná akce bude také ve znamení podpory Liboru Podmolovi, který se měl zúčastnit, ale v současné době mu operují jeho zlomené nohy," prohlásil organizátor Miroslav Vraný. Vrcholnou záležitostí bude BARTH Run Velká pardubická na 10 kilometrů. Závodit se dá také na kole, koloběžce nebo s pejskem. O sportovně-společenskou událost je velký zájem.

Už tradičně v květnu budou Pardubice čelit náporu rodin s dětmi. Lákadel je více než dost! V rámci BARTH Day bude předvádět své triky Filip Podmol, a to přímo nad nejtěžší překážkou Velké pardubické. Slavný Taxisův příkop přeletí talentovaný český freestyle motokrosař saltem na motorce. „Připravuji se podobně jako na závod mistrovství světa. Předvedu všechny své nejtěžší saltové kombinace," dodal Filip Podmol. Původně měl přes Taxisův příkop přeskočit na motorce Libor Podmol. Světový šampion této adrenalinové disciplíny si však při závodě v Mnichově zlomil na několika místech obě nohy.

Filip Podmol

Ve středu odpoledne byl už operován a doktoři mu dali železo do jedné nohy. S Liborem jsem v neustálém kontaktu," dodal Filip Podmol, který bude skákat na slavném dostihovém závodišti pro svého zraněného bratra. „Doufám, že se bude dívat. Zvu do Pardubic všechny naše fanoušky, ať společně Libora podpoříme při jeho náročné léčbě."

Během BARTH Day se totiž připraví roll up, na který může kdokoliv napsat Podmolovi vzkaz. Po akci se převeze do mnichovské nemocnice. To ale není vše. Vedle freestyle motokrosového stánku se nainstaluje speciální foto stěna, kde bude možné po nafocení snímky sdílet na sociálních sítích. A pokud se přidá hashtag #barthday nebo #podmolbrothers, dostanou se vzkazy k poraněnému závodníkovi. „Libor se dlouhodobě snaží ostatní podporovat, inspirovat, dodávat jim energii. Se svými fanoušky je v neustálém kontaktu. Na sociálních sítích se mu ta velká vlna podpory vrací, což mu obrovsky pomáhá," sdělil Filip Podmol, který v sobotu 11. května přeskočí Taxisův příkop ve 12:00 a ve 14:30.

Koncert a ninja dráha

Nepůjde pouze o unikátní show, akce je koncipována pro aktivní rodiče s dětmi. Účastníci se mohou zapojit do charitativního rodinného běhu na jeden kilometr, dále do štafety nebo do BARTH Run Velká pardubická na pět nebo deset kilometrů. „V minulém roce dorazilo do pardubického závodiště přes 5 tisíc lidí. Očekáváme, že jejich počet se letos navýší. Otevřeno bude také zadní parkoviště," upřesnil Miroslav Vraný z Autocentra BARTH.

Startovné zahrnuje novou kolekci sportovních triček z funkčního materiálu, pamětní medaili s motivem závodu, elektronické měření čipem a on-line zobrazení celkových výsledků SMS po závodě s dosaženým časem. Pro ty, kteří běhat nechtějí, je program více než bohatý… Soutěživé děti, které s hrací kartičkou obejdou všechna stanoviště, si odnesou dárky. Na konci dne se vylosuje ze všech kartiček jeden šťastlivec, který bude moci jet s rodinou na výlet karavanem z půjčovny BARTH Caravan.

BARTH Run

V programu jsou však i další lákadla – skákací nafukovací dráha, jízda na čtyřkolce a závodní nafukovací dráha YAMAHA, obří trampolína, půjčovna koloběžek, malování na obličej, paintball, virtuální realita nebo zábavná show se Šmouly. Celodenní program obohatí koncert zpěváka Marka Ztraceného, který v roce 2008 získal v soutěži Český slavík ocenění Objev roku. V rámci BARTH Day si budou moct všichni vyzkoušet speciální nafukovací dráhu, která připomíná populární soutěž Ninja faktor. Na všechny čeká více než 100 metrů dlouhá obří dráha plná prolézaček, klouzaček a dalších šílených překážek. Tradičně bude možné si vyzkoušet automobilové novinky v rámci testovacích jízd.

Časový harmonogram pro BARTH Day:

09:00     Otevření areálu

10:00     Hlavní zahájení programu moderátorem Vlastou Korcem (otevření dětských stanovišť, zahájení testovacích jízd)

10:30     Popletené pohádkohrátky s Wikim

11:00     Vystoupení taneční skupiny Hroch

11:15     Ukázka parkouru

11:30     ŠMOULÍ SEN – Wikiho zábavná show

12:00     EXHIBICE FILIPA PODMOLA

12:45     Ukázka bojového umění Krav Maga

13:00     Koncert MAREK ZTRACENÝ

13:50     Wikiho diskotačení

14:20     Vyhlášení výsledků závodů Dogrunning + kolo + koloběžka

14:30     EXHIBICE FILIPA PODMOLA

15:10     Youtuber STEJK

15:45     Autogramiáda

16:00     Vystoupení taneční skupiny Hroch

16:15     Parkour II.část (ukázky, workshop)

16:30     Krav Maga II.část (ukázky, workshop)

16:45     Vyhlášení výsledků Charitativního dětského běhu a BARTH Run Velká pardubická

18:00     Ukončení testovacích jízd, ukončení dětského dne a losování výherce karavanu

Časový harmonogram pro BARTH Run Velká pardubická:

09:00     Otevření areálu

12:30     Start Dogrunning 5/10 km

13:30     Start Kolo 10 km / Koloběžka 5 km

15:00     Start Dobročinný Rodinný běh 1 km

15:25     Rozhovor o trati Velké pardubické

15:30     Start hlavního závodu BARTH Run Velká pardubická 5/10 km

Zdroj a foto: Relative PR & Consultancy, s.r.o. / Autocentrum BARTH