Sáhl po strážníkovi a vzápětí se rozplakal…

Pardubice – Po donucovacích prostředcích sahají strážníci ve chvíli, kdy už slova nestačí. K jednomu takovému sáhnutí došlo také v ulici V Ráji ve chvíli, kdy opilý a sprostý podezřelý sáhl na strážníka.

Hlídka původně řešila skupinku osob, které se věnovaly konzumaci alkoholu na místě, kde je to vyhláškou města zakázané a vytvářely kolem sebe odpadovou podestýlku. Ve dvou případech se tato aktivita setkala s odezvou ve výši 1000 korun. V třetím případě k tomu podezřelý 20letý mladý muž nepřistoupil šťastně.

Před strážníky se dále věnoval popíjení a inhalaci marihuanového dýmu. Pod vlivem těchto látek zřejmě podlehl dojmu, že je pánem situace a začal nevybíravým slovníkem strážníky odesílat na místa, jež zde popisovat nehodláme. Se stupňující sebedůvěrou, hlasitostí a výsledkem dechové zkoušky 1,4 promile mu strážníci oznámili, že jej také někam odešlou a to sice na záchytnou stanici. Zde došlo k zásadnímu rozporu v názorech a po neuposlechnutí opakovaných zákonných výzev se muž po jednom strážníkovi ohnal a druhého zkusil chytit pod krkem. V tu chvíli se však nekontrolovatelně rozplakal. Nestalo se tak vlivem náhlého prozření a záchvatu lítosti, ale účinkem slzotvorného spreje.

V dalších rozmáchlých gestech pak muže přibrzdila přiložená pouta a pobyt na záchytné stanici, odkud odešel obohacen o složenku na částku 5000 korun. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice