S vestavbou podkrovních místností Svitavské nemocnice se začne v létě…

Pardubice/Svitavy – Rada Pardubického kraje schválila na svém pondělním jednání dodavatele další investice ve Svitavské nemocnici. Tentokrát vestavby podkrovních místností. Do konce roku by tak měla vzniknout v dosud nevyužitém prostoru sedm kanceláří s patřičným hygienickým zázemím.

„V rámci rekonstrukce projekt počítá s výměnou stávajícího zateplení stropní konstrukce a opravou střešního pláště. Dále se počítá s napojením na stávající kanalizaci, vodovod a vytápění. Cena této dílčí stavby je čtyři miliony korun. Stavba započne v létě a hotová bude na konci letošního roku,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Cílem projektu je efektivnější využití prostorů v lůžkových pavilonech a realizace záměru sloučení JIP. Realizací dojde k optimalizaci provozu Svitavské nemocnice.

„Oprava podkroví je jen malá součást mozaiky větších úprav ve Svitavské nemocnici. Po přesunu kanceláři do podkroví dojde k uvolnění prostor pro rozšíření JIP. V plánu však máme i další výrazně nákladnější investiční projekty, které spadají do generelu celkového rozvoje Svitavské nemocnice,“ dodal radní Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •