S koncem května skončí také parkování u lihovaru…

Pardubice – Parkoviště v areálu bývalého lihovaru u hlavního vlakového nádraží bude veřejnosti sloužit už jen dva týdny. Nájemní smlouva, kterou mají Pardubice uzavřenou s developerskou společností Redstone Real Estate, totiž skončí k 31. květnu. Město se navíc zavázalo pozemek firmě vrátit vyklizený a čistý, zaparkovat zde od 27. května proto z důvodu blokového čištění nebude možné.

Pokud zde řidiči své vozy, vzhledem k této údržbě plánované na konec měsíce, i tak zanechají, budou jejich automobily odtaženy na parkoviště v areálu Služeb města Pardubic. Informace o možném odtahu vozidel jsou přitom umístěny u obou vjezdů na parkoviště. Jako náhradu veřejnost může využít nedávno zprovozněné záchytné parkoviště v Masarykových kasárnách na Dukle, kde celodenní stání vyjde na pouhých pět korun a díky kterému by se tak mohla změnit k lepšímu i dopravní situace ve městě. Pokud se navíc toto parkoviště osvědčí, město bude zvažovat další úpravy, jako například posílení spojů městské hromadné dopravy.

Pardubice mají areál bývalého lihovaru v pronájmu již od roku 2014, současný majitel zde však plánuje výstavbu multifunkčního centra a bytových domů.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •