S Karlem Gottem odešel symbol mnoha generací. Nad krajským úřadem zavlála černá vlajka…

Pardubice – Středeční ráno zahalilo celou Českou republiku do smutku. Zpráva o skonu legendárního zpěváka Karla Gotta se dotkla mnoha generací posluchačů nejen v naší zemi.

Byl člověk, jehož význam přesahuje hudební a kulturní tvorbu, ale také hranice československého, a poté i českého státu, který vždy hájil a podporoval. Opustil nás významný kulturní emisar, diplomat svého druhu a reprezentant Československa a později České republiky, s jehož jménem a hudbou se posluchačům po celém světě vybavila malá země uprostřed Evropy. Této zemi zůstal Mistr věrný i v nelehkých dobách, aby rozdával radost a potěšení svým spoluobčanům, kteří se mu za jeho vlídnou lidskou tvář odměňovali ve vyprodaných sportovních halách do posledních měsíců jeho pozemského života.

Odchod Karla Gotta si stejně jako jeho život a dílo zaslouží naši mimořádnou pozornost a poctu. Nejvýstižněji jeho význam pro naši vlast popsal v roce 2000 tehdejší ministr kultury Pavel Dostál, který řekl: „Karel Gott, ten pro naši zemi znamená totéž, co Karlův most.” 

Proto se také Pardubický kraj připojuje k vyjádření hluboké a upřímné soustrasti nad úmrtím Karla Gotta a jako symbol tohoto smutného momentu našich dějin zavlaje nad krajským úřadem černá vlajka.

Vyjádření Pardubického kraje k úmrtí Karla Gotta.
Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •