Rychlost – nešvar včerejších řidičů…

KRAJ – Včera si nejen kolegové z dálničního vysokomýtského oddělení, ale i hlídka z krajského dopravního družstva, posvítila na rychlost jízdy v obci. Kolegové z Vysokého Mýta měřili ve Stradouni poblíž Vysokého Mýta, krajské dopravní družstvo v okolí Nového Dvora na Chrudimsku. 

Rekordmanem včerejšího dne, který se určitě časomírou průjezdu obcí chlubit nebude, byl 45letý řidič Renaulta Master. Přístroj integrovaný ve služebním vozidle zaznamenal rychlost 96km v hodině, čímž překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o více než 40 km/h. Co mu hrozí? O řidičské oprávnění na místě sice nepřišel, ale ve správním řízení mu hrozí zákaz řízení motorových vozidel na 6 měsíců až 1 rok, desetitisícová pokuta a 4 body v kartě řidiče.

Další nevšední případ týkající se překročení rychlosti v obci ve stejném místě zadokumentoval radar u nákladní soupravy Scania s návěsem. I řidič nákladní soupravy nejspíš spěchal, když mu policisté naměřili rychlost 82km/h. Jeho přestupek také nebylo možné řešit na místě uložením finančního postihu v příkazním řízení, protože lustrace řidiče hlídku upozornila na skutečnost, že se stejného přestupku dopustil v květnu letošního roku. Co to znamená? Pokuta ve správním řízení a zákaz řízení na 1-6 měsíců, pokuta do 5.000 Kč a další 3 body v kartě řidiče.

Ve Stradouni jsme vykonávali dohled nad silničním provozem ve voze v civilním provedení.  Během 2 hodin jsme zaznamenali hned 6 „menších“ přestupků, ale včerejší rekordman tohoto stanoviště bez vědomí, že byl policejní hlídkou změřen při rychlosti 85km v hodině v obci, spokojeně odjel. Zda byl řidič majitelem, či nikoliv, to se dovíme až odstupem času. Policisté nyní kontaktují majitele vozidla, který bude zodpovídat dotaz, kdo že v ten den seděl za volantem. Řidiči, který překročil nejvyšší dovolenou rychlost o více než 30 km/hodině hrozí ve správním řízení stejný postih jako řidiči nákladní soupravy – zákaz řízení na 1 – 6 měsíců, pokuta do 5.000 Kč a další 3 body v kartě řidiče.

Může se zdát, že v souvislosti s vládním opatřením je pohyb osob a vozidel v komunikaci menší, to nejspíš svádí k sešlápnutí plynového pedálu, ale ať je či není na silnici volněji, řiďte se předpisy a jezděte ohleduplně!

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •