Rychlá pomoc bude na Seči blíž. Kraj připravuje stavbu základny záchranné služby…

Pardubice – Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční záměr na stavbu nové výjezdové základny pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje na Seči. Předpokládané náklady jsou 18,8 milionu korun. Nová budova záchranné služby by se mohla začít stavět v červenci příštího roku a hotová by měla být do konce září 2021. Kraj postupně buduje základny i jinde v regionu.

„Záležitosti spojené s vybudováním stanice Zdravotnické záchranné služby na Seči projednáváme již poměrně dlouho, protože jsme nejprve museli vyřešit lokalitu, a to i ve spolupráci s obcí a Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje. Jsem rád, že tato myšlenka konečně nabírá konkrétní obrysy a daří se nám tak pokračovat ve vyplňování bílých míst v plošném rozmístění výjezdových stanic tak, aby nemuselo docházet k vykrývání ze sousedních krajů. V minulosti jsme například vybudovali základnu ve Skutči a nyní máme v různé fázi stanice v Chrudimi, Starých Čívicích nedaleko Pardubic, ale také ve Vysokém Mýtě a Moravské Třebové,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Nová budova bude jednopodlažní. Její součástí budou dvě garáže, veškeré zázemí pro záchranáře, lékaře a řidiče a sklad zdravotnického vybavení.

„Vybudováním nové výjezdové základny vyřešíme současné delší dojezdové vzdálenosti v této oblasti. Zároveň vytvoříme důstojné pracovní podmínky pro záchranáře a technické podmínky pro zajištění včasného zásahu. V letní sezóně je Seč místem s velkou hustotou rekreantů, pro které bude také pomoc blíže a rychleji,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Stavební část zahájíme po úplném zajištění finančních prostředků v rozpočtu kraje zřejmě v červenci příštího roku. Vše hotové by mohlo být o rok později. Předběžně počítáme s tím, že na stavbu uvolníme v roce 2020 zhruba 9 milionů a v roce 2021 9,7 milionu korun,“ doplnil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ a Pardubický kraj

  •  
  •