Rybičky 48 připravují Corontena Show Live aneb Nenechte si pro koronu vrtat koleno…

V sobotu 18. dubna 2020 od 20.00 hodin proběhne speciální livestreamový koncert skupiny Rybičky 48. Kapela odehraje opravdový set se vším všudy – velká scéna, světla, pyrotechnika a další efekty, na které jsou návštěvníci a fanoušci jejich vystoupení zvyklí.

„Zachraňovat životy sice neumíme, ale rádi bychom pomohli tím, co umíme nejlíp. A vy můžete pomáhat s námi! Dohodli jsme se na uspořádání tohoto koncertu, protože nechceme jen sedět a čekat, až to celé přejde,“ říkají členové kapely Rybičky 48 jako jeden muž.

Cílem koncertu Rybičky 48 Corontena Show Live je získat finanční prostředky a pomoci tam, kde je to teď nejvíc potřeba. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se koncert uskuteční bez publika, s minimálním počtem technického a pomocného personálu.

„Aktuálně cítíme, že mezi nejohroženější patří senioři žijící v různých domovech důchodců a podobných zařízeních. Proto jsme spojili síly s Českým červeným křížem, který celý výtěžek koncertu využije na pořízení ochranných pomůcek a dalšího nezbytného vybavení pro domovy seniorů, domovy se zvláštním režimem a také pro svých čtrnáct agentur Domácí ošetřovatelské péče Alice,“ shrnuje Kuba Ryba.

„S kapelou Rybičky 48 coby pořadatelé dlouhodobě spolupracujeme, je letošním headlinerem a stálicí našeho festivalu Hrady CZ. Dobročinný koncert Corontena Show Live, jehož výtěžek půjde v této nelehké době na konto Českého červeného kříže, proto s radostí podpoříme,“ říká jeden z promotérů festivalu Hrady CZ Viktor Souček.

„Nápad Rybiček 48 na uspořádání koncertu pro dobrou věc nás ohromně nadchl a za finanční dar předem děkujeme. Ještě větší radost mám z toho, že se kluci rozhodli podpořit právě seniory, jejichž současná situace je opravdu nelehká, stejně jako situace našeho odborného personálu, který se o ně stará. Víme, že za Rybičky 48 někdo jiný koncert nezahraje. Protože “Někdo jiný” neexistuje. Pomoc druhým i sobě je na nás,“ říká Miroslava Jirůtková z Českého červeného kříže, jehož mottem je „Už sto let nečekáme až pomůže někdo jiný“.

Rybičky 48 mají ještě jeden důvod, proč uskuteční tento koncert. „Náš bubeník Ondra Štorek více než deset let pracoval v pečovatelské službě, a tak si dobře uvědomujeme, jak je tato práce náročná a nesmírně důležitá. Budeme rádi, když spolu s námi pomůžete těm, kdo jsou v těchto dnech nejzranitelnější a naši společnou pomoc skutečně potřebují,“ vyzývá za celou skupinu kytarista Petr Lebeda.

A jak lze přispět na dobrou věc?

1. Po zakoupení vstupenky na tento koncert za 100,- Kč zde www.ticketstream.cz/r48live , získáte unikátní kód pro sledování koncertu na webu  live.ticketstream.cz/r48

2. Už od této chvíle můžete pomoci tím, že zašlete dárcovskou DMS ve tvaru DMS CCK 30DMS CCK 60 nebo DMS CCK 90 na číslo 87 777. Více na www.darcovskasms.cz

3. Lze též přispět na veřejnou sbírku Českého červeného kříže buď on-line na Darujspravne.cz, nebo převodem na účet č. 333999/2700 s variabilním symbolem 2003 a se specifickým symbolem 7929.

www.darujspravne.cz/sbirka/hrajeme-pomahame-rybicky-48-corontena-show-live

Koncert odehraje skupina Rybičky 48 zadarmo a celého svého honoráře se vzdá ve prospěch dobré věci. Veškerý čistý zisk bude poukázán Českému červenému kříži.

„Budeme rádi, když se připojíte a pozvete i své přátele. My vám za to pošleme pořádný kus energie, kterou nám dáváte při koncertech. Všichni se v myšlenkách vrátíme do normálního světa a navíc společně pomůžeme sakra dobré věci,“ říká kapela Rybičky 48.

Vstupenky na koncert zakoupíte: www.ticketstream.cz/r48live

Benefiční koncert, mohou fanoušci a zájemci podpořit i tím, že přes e-shop skupiny Rybičky 48 zakoupí už nyní roušku z limitované edice. R48 rouška je k dostání za 100,- Kč. Po odečtení nákladů bude celý výtěžek z prodeje roušek věnován taktéž Českému červenému kříži, který jej využije na pořízení ochranných pomůcek a dalšího nezbytného vybavení pro domovy seniorů, domovy se zvláštním režimem a také pro svých čtrnáct agentur Domácí ošetřovatelské péče Alice.

BENEFIČNÍ R48 ROUŠKY – NAJDETE ZDE: bit.ly/R48-Rousky


Mediálními partnery koncertu jsou Frekvence 1, Evropa 2, TV Óčko.

Dále děkujeme partnerům: Captain Morgan, Autodoprava KK, Agentura WINK

Za roušky patří poděkování firmám: Ruko Kutná Hora a firmě Tisk-reklama s.r.o.

Za podporu tohoto dobročinného koncertu a aktivit s ním spojených též děkujeme festivalu Hrady CZ, na kterém skupina Rybičky 48 vystupuje jako headliner festivalového programu.

Zdroj a foto: 4press.cz

 •  
 •  
 • Na učilišti v Nasavrkách už 70 let učí budoucí včelaře…
 • Nasavrky – Je 21. září 1951 a v Nasavrkách se otvírá vzdělávání ve specifickém oboru – včelařství. Od té doby si škola prošla

  •  
  •  
 • VIDEO: V kočáru 0,5 roční dítě a v dechu 2,39 promile. A tím to neskončilo…
 • Pardubice – Matka opilá tak, že málem vysypala dítě z kočárku. I tohle je jeden z případů, které bohužel strážníci

  •  
  •  
 • Zahradní železničky letos ve Slatiňanech…
 • Slatiňany – Přestavba železniční stanice Rosice nad Labem stále pokračuje a přístup do železničního muzea není možný. Z tohoto důvodu se letošní Setkání

  •  
  •  
 • Vstupenky na Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou jsou v prodeji. Neváhejte s jejich nákupem…
 • Pardubice – Po loňské, covidovou situací poznamenané Velké pardubické, se letošní 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou těší velkému zájmu

  •  
  •  
 • Foxconn opět pomůže splnit sny, začala registrace do projektu X-DAY…
 • Pardubice a Kutná Hora – 460 tisíc korun na podporu projektů z Pardubicka a Kutnohorska letos počtvrté rozdělí společnost Foxconn. Jednotlivcům

  •  
  •