Rušný víkend městské policie v Pardubicích přinesl 422 odbavených událostí…

Pardubice – Náročný víkend mají za sebou strážníci městské policie v Pardubicích. Stromový muž jim ukázal Jamese Bonda, zažili morčata na útěku, řešili několik rvaček, exhibicionistu, ale také pomáhali lidem v nouzi.

Slezl ze stromu a poznal Jamese Bonda

Slezete ze stromu a potkáte Jamese Bonda. Vy tomu možná nebudete věřit, ale i tohle se nám ve službě stalo. Spolu se záchrankou vyjížděli naši strážníci k muži, kterého jinak známe z ulice. Ten měl utkvělou představu, že jej někdo neustále sleduje. Jako první krok jej ale strážníci museli přesvědčit, aby slezl z koruny stromu, kam se ve svém bludu vyšplhal. Po ujištění, že mu opravdu nic nehrozí, byl muž za asistence hlídky sanitkou převezen do nemocnice. Tam hned na první pohled odhalil agenta MI6 Jamese Bonda, který se zde ukrýval v přestrojení za službu konajícího lékaře. James Bond mu na oplátku zajistil bezpečný pokoj, kde ho nikdo pronásledovat nebude.

Tři napadení, dva vyražené zuby

Strážníci byli celkem třikrát volání k napadení. Poprvé v sobotu ve čtvrt na tři ráno k muži, který přišel o dva zuby. Spor začal kolem osvětlení kiosku. V celé potyčce byli zapleteni tři muži. Událost si převzala státní policie. Ta si přebírala i další dvě napadení, ve kterých ale pokaždé figurovala stejná dvojice. Poprvé v sobotu navečer. 31letý muž se se svou 25letou přítelkyní chystal na výlet autem. Z žárlivosti ale došlo k hádce, kdy přítel bouchl dveřmi u vozu tak, že se vysypalo sklo. Vzápětí začal do auta bušit železnou tyčí a jednu ránu uštědřil i ženě. Ta chtěla odjet z garáže na kole, ale nemohla, protože muž jí prořezal pneumatiky a kolo zahodil. Žena utekla do nedalekého obchodu, odkud si zavolala pomoc. Vášně ale hořely i druhý den. Stejná dvojice se střetla u jezírka Bajkal. Muž povalil ženu na zem a vytrhl ji z ruky kabelku. Vzápětí odjel z místa na kole, ale po chvíli se vrátil. Žena proto ukrytá za domem počkala na příjezd policejních hlídek a záchranné služby. Oběma událostmi, při kterých žena utrpěla zranění, se zabývá Policie České republiky.

S kalhotami u kolen

Do obchodního domu v Ohrazenicích zase vyjížděla hlídka strážníků po oznámení, že se v něm prochází muž s kalhotami na půl žerdi a nereaguje na výzvy k opuštění prodejny. 43letý muž neměl u sebe doklady, s hlídkou také příliš nespolupracoval a navíc v jeho kriminální minulosti bylo hned několik závažných trestných činů. Muž byl nakonec předán policistům.

Morčata na útěku, stříkačky a další události

Kromě těchto událostí pomohli strážníci také zmatené ženě, která sháněla svého zesnulého manžela, z ulic města odstranili pět použitých injekčních stříkaček, našli majitele automobilu, který nechal klíčky od vozu v zámku ve dveřích. Řešili četné stížnosti na rušení nočního klidu. Pátrali po řidiči, který měl údajně jet v protisměru a také dohledali pachatele, který nadělal střepy na chodníku a ve vozovce na náměstí Dukelských hrdinů. Krom toho jsme předali do útulku krabici s dvěma kočkami a přijali oznámení o uprchlých morčatech. Od pátku do nedělní půlnoci odbavilo operační středisko Městské policie Pardubice celkem 422 událostí.

Zdroj a ilustrační foto: Městská Policie Pardubice