Rumunský „turista" si prohlédl záchytku…

Pardubice – Hned dvakrát za 24 hodin strážníci umravňovali 38letého muže z Rumunska, který si nedělal hlavu s pravidly slušného chování.

Jeho příběh začal už 1. máje ráno, kdy opilý ztropil výtržnost na čerpací stanici na Hradecké ulici. Odtud ho po probuzení strážníci předali k dospání na záchytnou stanici. Tam se mu zřejmě zalíbilo, protože už do večera byl zpět. Nejprve ukradl alkohol za asi 1500 korun. Za ten jej vyřešila hlídka policie. To ale cizinci bylo málo, a tak se do obchodu vrátil a přímo v prodejně bez zaplacení vypil několik piv a na odchodu počastoval přihlížející nadávkami. Poté už byl ostrahou vyprovozen z obchodu. A protože po pivech zpravidla následuje potřeba se vymočit tak se bohužel i stalo. Od obchodního centra cizinec odcházel k Havlíčkově ulici a před zraky kolemjdoucích za chůze močil na chodník. 

Další produkci mu už zarazily dvě hlídky strážníků. Těm Rumun nadýchal 1,9 promile, což mu vyneslo druhý pobyt na záchytné stanici, odkud si ho bude dále řešit Policie České republiky, pro podezření z trestného činu výtržnictví.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice