Rumunsko spontánní, divoké a pestré…

Pardubice – Ve středu 20. 2. 2019 se v prostorách Ekocentra PALETA koná od 17.30 hod. beseda s názvem “Rumunsko spontánní, divoké a pestré”, kterou připravil etnograf a umělec Ondřej Landa.

Ondřej Landa zakotvil na několik let v české vesnici Šumice v jihozápadním Rumunsku. Praktikoval zde soběstačný způsob života po vzoru českých i rumunských venkovanů. V roce 2014 přešel se svou japonskou manželkou a ročním dítětem v dvouměsíčním pochodu s koněm 400 km vyšších rumunských Karpat. V současné době je pro něj tato země zejména místem duchovního odpočinku a nenuceného spojení s přírodou. Během svého života Ondřej cestoval a pobýval mezi různými domorodými kulturami například na Novém Zélandě, Japonsku či Indočíně. Zabývá se mnoha veřejnými tématy jako jsou permakultura (stav trvalé udržitelnosti v přirozených ekosystémech, vč. lidské společnosti), soběstačnost, přístup k přírodě i tradiční společenské struktury a formy uměleckého výrazu.

“Poznejte s námi neznámé tváře Rumunska prostřednictvím Ondřeje Landy a inspirujte se třeba i k netradiční cestovatelské dovolené!” zve na besedu Andrea Pavlíková z ED Pardubice.

Hlavním organizátorem je informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice. Akce se koná u příležitosti předsednictví Rumunska v Radě EU.

Zdroj a foto: Europe Direct Pardubice

  •  
  •