Ruku v ruce – zvládnem více…

Pardubice – Centrum Kosatec je největším zaměstnavatelem hendikepovaných osob v Pardubicích. V současné komplikované situaci vznikl problém s běžnými aktivitami, které zaměstnanci standardně vykonávají. Podobně jako mnoho jiných organizací, musel i manažerský tým Kosatce přemýšlet, jak lze dál fungovat a nerušit pracovní místa.

V počátku nouzového stavu vznikl nápad na smysluplný projekt s názvem Ruku v ruce. Jak tento projekt funguje?

Na webu Centra Kosatec existuje transparentní účet a portál Darujme.cz, kam může kdokoliv přispívat finanční částkou. Fundraisingový tým Kosatce poprosil o podporu sponzory z řad firem i širokou veřejnost. Z peněz, které na účet přišly, zaměstnanci Kosatce pečou a vyrábějí  občerstvení, které následně rozvážejí integrovaným složkám a poskytovatelům pobytových sociálních služeb v Pardubicích. Zdravotníci ze záchranné služby a nemocnice, pečovatelky, hasiči a příslušníci policie, ti všichni dostávají zdarma na svá pracoviště chutné občerstvení, které je vždy potěší.

Původní smysl projektu Ruku v ruce je naplněn. V rámci jednoho finančního daru jsou zachráněná pracovní místa pro lidi, kteří mají na trhu práce obtížnější postavení a zároveň jsou podpořeni ti, kteří bojují s epidemií v první linii. 

Ruku v ruce - zvládnem více...
« 1 z 5 »

Úspěšnost uvedeného projektu nám ale ukázala mnohem víc. Ukázala nám vzájemnou solidaritu a to, že lidé mají dobré srdce a neváhají si vzájemně pomáhat. 

Děkujeme všem sponzorům a dárcům a všem přejeme pevné zdraví.
Za tým Kosatce Hana Homolková

Zdroj a foto: Centrum Kosatec – Česká abilympijská asociace, z.s.

  •  
  •