Rozloučení s prázdninami pojala omladina po svém…

Pardubice – Mysleli, že je to dobrý nápad, ale jak už to tak bývá, nebyl. Trojici šestnáctiletých teenagerů nepochválili ani strážníci a ani zákonní zástupci, kteří si je museli přijet vyzvednout.

Hodinu po půlnoci se kamarádi rozhodli vytahat ošacení z kontejneru sloužící pro sběr oděvů. Poté, co oblečení dostali ven, tak jej podle svých možností ještě poničili a rozházeli po okolí.

V okamžiku, kdy přijela hlídka na místo, začala partička utíkat. Byl to ale marný pokus. Strážníci je po pár metrech dostihli a dovedli zpět na „místo činu", kde pod dohledem hlídky museli celý nepořádek uklidit. Po úklidu následovala pokuta a také předání mladistvých odpovědným osobám.

V ten samý den, ale už v odpoledních hodinách se s koncem prázdnin chtěla rozloučit i čtveřice ve věku 17, 15 a 14 let. Volba goodbye drinku ale nebyla nejšťastnější.

Skupinky, která konzumovala pivo, si všimli strážníci. Zatímco nezletilé účastnice byly střízlivé, s mladistvými už to tak vzorné nebylo. Chlapci nadýchali 0,58 a 0,74 promile. I tito mladíky si přijeli na místo vyzvednout rodiče a o celé věci bude dle standardního postupu vyrozuměn i orgán sociálně-právní ochrany dětí. Trestu neunikne ani prodavač, který mladistvým alkohol prodal. Jeho čin už ale posoudí správní orgán.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice