Rozhovor Jakub Krofta

Pardubice – Jakub Krofta z MG Teamu (sídlícího v OK Gymu Dubina) nastoupil 13. prosince na turnaji MMAsters League 2 v disciplíně MMA striking (-71 kg). V upoutávce na tento zápas bylo psáno, že by mohl být adeptem na zápas večera, což se do puntíku splnilo. Krofta se svým olomouckým soupeřem Štěpánem Gubou předvedli parádní podívanou, na jejímž konci přiřkli bodoví rozhodčí jasně výhru Jakubu Kroftovi.

Ahoj Kubo. Nelze začít jinak něž tvým velmi vydařeným zápasem na MMAsters League 2. Zápas jsi vlastně bral za týmového parťáka Luboše Lesáka, který se v přípravě zranil. Jak dlouho dopředu jsi se o zápase dozvěděl a byl to pro tebe dostatečný čas na přípravu a nastudování tak kvalitního soupeře jakým byl Štěpán Guba?

Dozvěděl jsem se to asi 3 týdny před zápasem. Příprava již probíhala podle plánu na původního soupeře. Kondičně jsem na tom byl dobře, což je pro mě základ. Co se týče taktiky, měl jsem od trenérů trošku jiné zadání, co zkoušet při sparingu, takže jsem se to snažil aplikovat, jak jen bylo v mých silách.

S jakou strategií jsi nastupoval do zápasu a jak šla příprava v této (nejen) pro sportovce těžké době?

Od Rendy Blažejovského jsem měl vypracovaný list A4 rozebraných zápasů Štěpána. Díky tomu jsem se snažil vizualizovat v hlavě různé fáze zápasu, všechny situace, které by mohly vzniknout. Myslím, že tenhle zápas jsem zvládnul především v hlavě. Když jsem do zápasu nastupoval, měl jsem ho imaginárně už několikrát absolvovaný s vítězným koncem.

Bylo něco, čím tě Štěpán Guba překvapil?

Štěpán výborně boxoval. Spíš jsem čekal, že to bude víc o kopech. Každopádně jak popisuji v předchozí otázce, v hlavě jsem pracoval s různým vývojem včetně toho, že bude soupeř dobře boxovat.

Jak jsi si zápas, který mimo jiné naprostá většina fanoušků označila za zápas večera, užil a co říkáš na kvalitu v pořadí druhého galavečera nové organizace MMAsters League?

Užil jsem si to maximálně, byl jsem rád za podporu, která přišla od kamarádů a fanoušků. To byl super pocit. Kvalita galavečera se jistě opět zvýšila. Uspořádat sportovní akci za přísných hygienických podmínek není vůbec snadné. Těší mě, že můžu být součástí a věřím, že úroveň bude jen stoupat.

MMA Jakub Krofta 13122020
« z 4 »

Kromě toho, že jsi zápasník jsi i trenér v pardubickém MG Teamu, resp. v jeho hradecké skupině a stojíš za projektem „BEFIGHTER“. Můžeš nám projekt nějak přiblížit a představit?

BEFIGHTER je komplexní tréninkový program pro chlapy, který řeší nejen trénink, ale současně hlídání jídelníčku. Program jsem vytvořil na základě toho, že častý důvod mých klientů bylo hubnutí, získání fyzičky a odreagování se od každodenního stresu z práce a všedních povinností.  Strava je neoddělitelná část, pokud chce někdo zlepšit svůj životní styl a změnit svojí postavu. Poslední dobou popularita bojových sportů roste. Boj obecně od přírody chlapy táhne. Když si ze sportu uděláte svoje hobby, je cesta k tomu, abyste se cítili ve svém vlastní těle dobře mnohem snadnější. Můj projekt se za cca rok a půl parádně rozjel. Je to teď trochu složitější z důvodu všech omezení, ale určitě mě to nezastaví. Všechno to vytvořit stálo strašný práce a nehodlám to vzdát kvůli nějaký momentální nepřízni osudu :D. Program již úspěšně absolvovalo několik chlapů. Dosáhli parádních výsledků, jsou za to vděčný a to je pro mě motivace v tom pokračovat dál.

V pozápasovém rozhovoru jsi uvedl, že přechod do MMA zatím neplánuješ. Ale přeci jen, kdy přišla nějaké hodně zajímavá nabídka, šel bys do toho?

Jak jsem říkal, pokud bych šel do zápasu MMA, chtěl bych tam jít s dobrým základem wrestlingu a země. Taktika, že se budu snažit držet zápas v postoji a naučím se jen obranu na takedowny je prostě slabá. Mluvím ze zkušenosti, protože jsem zkoušel spárovat z kluky z MMA a ty mě hodí, kdykoliv se jim zachce :D. Když bude do budoucna víc času, třeba ano, ale prozatím s MMA začít nehodlám.

Co tě čeká v dohledné době a chtěl bys něco vzkázat čtenářům a svým fanouškům?

Uvidíme jak se bude vyvíjet situace s virem :D, doufám, že pozitivně a brzo bude nějaká další příležitost fightu. Svým fanouškům chci poděkovat za podporu, moc si toho vážím a přeji jim vše nejlepší do nového roku.


Pozn.: Striking MMA – postojové zápasy v malých rukavicích, při kterých jsou povoleny všechny hody jako v MMA a rovněž je možné v postoji chytat submise. Pokud je submise chycena v postoji, má zápasník 30 s na to ji dotáhnout na zemi. 

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do