Roušku hodil po strážnících a chtěl se prát…

Pardubice – S dobrými úmysly strážníci přišli, ale se zlou se ale potázali, když přijali volání ze Svítkova. Tam se po silnici potácel 26letý muž.

Viditelně opilý cizinec hned při spatření strážníků začal častovat hlídku nadávkami, kterými muž původem z dalekých stepí Asie ještě zvládl vládnout. S dalšími povinnostmi včetně roušky už problém měl. Strážníci to s ním přesto ještě zkusili po dobrém.

Po dechové zkoušce mu na další cestu nabídli roušku ze zásob, které má městská policie k dispozici pro tyto případy. Jenže tu jim opilý muž hodil pod nohy a své odmítavé gesto vzápětí doprovodil výpadem rukou proti strážníkovi. Tím skončila trpělivost a nastoupila pouta a převoz na záchytnou stanici. Po vystřízlivění již o poznání klidnějšího muže čekalo i zasloužené finanční ponaučení.

Z bytu se ozývalo volání o pomoc

K prověření volání o pomoc ozývající se z bytu v Pardubicích Na Drážce vyjela hlídka strážníků v neděli po půlnoci. Z bytu se skutečně ozývalo volání o pomoc. Strážníci domluvou přes dveře zjistili, že senior upadl, ale krom toho, že se nemůže sám zvednout, není nijak zraněn.

Hlídka mezitím od sousedů zjistila jméno a adresu mužovi dcery. Ze záznamů se podařilo dohledat i telefonní číslo a dcera hned přislíbila přijet na místo a byt odemknout, což se také stalo. Na zemi skutečně ležel 83letý muž, který si stěžoval na bolesti. Proto raději na místo zamířila i záchranná služba a převezla jej k ošetření do nemocnice.

Rychlá jízda a navíc se zákazem

Rychlá jízda se nevyplatila 26leté ženě z Holic. Strážníci ji zastavili pro překročení maximální povolené rychlosti, ale při kontrole vyšlo najevo, že žena za volantem nemá co dělat. Žena má uložen zákaz řízení. Pro podezření ze spáchání trestného činu se jejím výletem bude zabývat Policie České republiky.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •