Řidič z taxíku neměl doklady ani ponětí o správném parkování

Pardubice – Stává se velmi často, že řidiči nejrůznějších služeb – ať už rozváží jídlo nebo osoby, jsou nadáni pocitem, že dopravní předpisy se vztahují na každého kromě nich samotných. Mnohdy mají strážníci pro jejich situaci pochopení, ale jsou situace, kdy se obočí hlídky stěhuje z čela až někam na zátylek.

Jeden takový nastal na Sukově třídě, kdy hlídka míjela vozidlo taxi zaparkované u Tyršových sadů na chodníku tak, že blokovalo přechod pro chodce. Strážníci proto tohoto über-řidiče (pozn. Řidiče cítícího se nad všemi dopravními předpisy) vyzvali k předložení potřebných dokladů pro provoz motorového vozidla a provoz taxislužby. Ukázalo se, že krom znalostí dopravních předpisů a povinností řidiče mu nějaké tyto podstatné dokumenty ve vozidle také chybí. Případ tak skončí před správním orgánem. 

Agresivní muž napadal kolemjdoucí i ostrahu obchodního centra

Krotit agresivního muže vyjížděly v úterý večer dvě hlídky strážníků k obchodnímu centru Grand. Bosý muž v modrém tričku zde hlasitě křičel vulgární nadávky a hrozby na kolemjdoucí a do jednoho posléze i strčil. Podobně reagoval i na člena ostrahy obchodního centra, po kterém plivnul a také do něj začal strkat.

Dalším projevům agrese zabránil už příjezd strážníků. Vzhledem k tomu, že šlo o dobře známého problémového muže, který nadýchal přes dvě promile alkoholu, odvezli jej strážníci k vystřízlivění na záchytnou stanici. Tam lékař rozhodl o jeho umístění a po vystřízlivění byl za své jednání strážníky také dořešen. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice