Řidič taxi odhalil zloděje kol

Pardubice – Byla půlnoc. Ulicí se rozprostíralo ticho a tma mohla zahalit nekalé úmysly dvacetiletého muže. Jenže to by si nesměl vybrat jízdní kolo uzamčené pod přístřeškem u nádražní haly, kde číhá hned několik překážek. Osvětlení, kamery i taxikáři.

Právě šoféra taxi zaujalo mužovo podezřelé bloumání mezi uzamčenými koly. Pohledy obou mužů se setkaly a mladý muž cítil potřebu vysvětlit své počínání. Historka o tom, že mu někdo uzamkl kolo svým zámkem a on se dopravního prostředku musí zmocnit za použití síly, vyzněla asi jako pohádka O Smolíčkovi, jímž se nakonec i zloděj stal. Telefonát na tísňovou linku byl jasný, popis také a hlídky byly nedaleko.

Muž sice stačil vytrhnout kolo ze zámku a z místa odjet, ale jeho cesta po pár metrech skončila. Kousek za křižovatkou už na cyklistu čekali strážníci. Začalo klasické vyprávění historek, u kterých autor libovolně měnil jejich obsah. Ověření v rejstříku trestů bylo ale nad slunce jasné. Muž měl s policií již mnohokrát co do činění, právě kvůli majetkové trestné činnosti. Následovala tedy cesta pro podezřelého již důvěrně známá. I s kolem skončil na policejním oddělení. 

Díky kamarádce přišla pomoc včas

Říká se, že přítel je jedna duše ve dvou tělech. Včerejší událost tuto léty prověřenou pravdu jen potvrdila. Na strážníky se totiž obrátila žena, která měla obavu o svou dobrou známou (74), která nezvedá telefon a nereaguje na zprávy. Oznamovatelka uvedla, že jí kamarádka při telefonickém rozhovoru řekla, že je nemocná a cítí se velmi špatně a slabě. Hned poté se telefonát přerušil. Opětovné volání bylo již neúspěšné. Strážníci okamžitě vyrazili k bytu seniorky a zároveň na místo zavolali záchranku.

Protože ani na zvonění a bouchání nikdo nereagoval, zkusili to strážníci u sousedů. Ti naštěstí měli k dispozici náhradní klíč, což ušetřilo práci hasičům a zároveň urychlilo pomoc. Strážníci našli seniorku v obýváku, jak bezvládně leží na kanapi. Žena sice byla při vědomí, ale nedokázala se hýbat. Záchranáři zjistili, že má žena vysokou horečku, proto ji odvezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Strážníci už jen dohlédli na opětovné uzamčení bytu. Klíče vrátili sousedům a o celé události informovali rodinu i kamarádku, která celou záchrannou akci vyvolala. A za to jí děkujeme. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice