Řidič se zákazem řízení…

Pardubice – V úterý 7. ledna 2020 v Pardubicích řešili strážníci Městské Policie Pardubice celkem 104 událostí. Mezi nimi dvě odstraněné injekční stříkačky, dopravní stížnosti a ověřovali totožnosti černých pasažérů. Jednoho museli předvést pro zjištění totožnosti na policejní služebnu.

V jednom případě byli strážníci přivoláni k muži ve špatné životní situaci i v psychickém stavu, který hrozil sebevraždou. O zdravotní stránku se postarají lékaři, vyrozuměn byl i asistent prevence kriminality.

Strážníci také vyjížděli na náměstí Dukelských hrdinů, kde zdravotní problémy dohnaly staršího muže. O něj se do příjezdu záchranky postaral řidič dopravní zdravotní služby. Strážníkům se podařilo od dezorientovaného muže získat kontakt na rodinu a informovat ji. Záchranná služba seniora nakonec převezla do nemocnice. Výbornou práci odvedla i noční výjezdová hlídka.

Řidič se zákazem řízení

Strážníci nejprve zastavili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Všimli si jej poté, co ve večerních hodinách svým vozidlem jel ve vyhrazeném pruhu pro vozy MHD a spáchal tím dopravní přestupek.

Strážníci jej zastavili a postupně se dopracovali k dialogu, ze kterého vyplynulo, že muž nemá řidičský průkaz. Po další domluvě 52letý muž sdělil, že jej nemá, protože mu byl odebrán soudem. Vzápětí odmítl i dechovou zkoušku a za tohoto stavu byl předán policejní hlídce pro podezření ze spáchání trestného činu.

Hledaný se pokoušel dostat do auta

Strážníky výjezdové hlídky po dvaadvacáté hodině upozornil svědek na podezřelé jednání trojice osob. Ti se v ulici Macanova měli snažit dostat do uzamčeného vozidla.

Strážníci oznámení ihned prověřili. Dveře u řidiče byly otevřené ale bez viditelného poškození. Uvnitř také nic nechybělo, což potvrdil přivolaný provozovatel. Strážníci našli i podezřelou trojici a z jedním z nich se seznámili blíže. Ukázalo se, že muž je v celostátní pátrání a byl vzápětí předán hlídce policie k dalším úkonům.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •