Řidič měl v dechu víc jak 3 promile, cestou odepsal i své auto…

Pardubice – Zařazená jednička, v dechu přes 3 promile a jízdu ze Semtína do Pardubic a zpět nakonec ukončil samotný vůz, který přestal sloužit.

V pátek hodinu po poledni se na tuto trasu vydal alkoholem posilněný šestapadesátiletý muž. Důvod cesty byl, že si chtěl nakoupit ještě víc, než doposud měl. Vydal se proto do jednoho z hypermarketů. Jenže několik kilometrů dlouhou jízdu na jedničku vozidlo technicky nezvládlo a začalo hořet.

Strážníci se k autu dostali jako první a viděli, že se uvnitř nachází osoba. Původní domněnka, že se jedná o zdravotní komplikaci, okamžitě vzala se své s otevřením dveří. Kromě hustého dýmu praštil strážníky přes nos i silný alkoholový odér. Řidič byl zcela mimo, nekomunikoval a ani se nedokázal pohnout. Strážníci tedy řidiče rychle vytáhli z vozidla a přivolaní hasiči se během chvilky vypořádali se silně zakouřeným vozidlem.

Provedená dechová zkouška ukázala hodnotu 3,25 promile, což muži zaručilo i zájem státní policie, která při druhém dýchání zaznamenala ještě vyšší hodnotu, a to 3,65 promile. Tento zbytečný a zcela hloupý páteční výlet zaměstnal všechny složky IZS, které na místě zasahovaly a poskytovaly pomoc.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice