Režisér Hřebejk chce natáčet film Dceruška v Pardubickém kraji

Pardubice – Zástupci produkce Actress Film s.r.o. spolu s režisérem Janem Hřebejkem přijeli do Pardubic projednat možnou spolupráci při natáčení připravovaného filmu Dceruška.

Setkání se zúčastnil krajský radní pro sport a cestovní ruch Alexandr Krejčíř, v jehož gesci je i podpora audiovizuálních děl, a zástupci filmové kanceláře East Bohemia Film Office. Filmová kancelář je součástí Destinační společnosti Východní Čechy a je pro filmové tvůrce pomocníkem při výběru lokací a zprostředkování kontaktů v Pardubickém kraji.

„Tvůrci nám představili zajímavý příběh tohoto filmu o dceři slavného hokejisty. Umím si představit, že by byl natočen v našem kraji, včetně krajského města. Podpora kvalitních audiovizuálních děl má smysl, jednak natáčení přináší výrazný ekonomický efekt do regionu, neboť štáb během natáčení v kraji nakupuje lokální služby, najímá si i místní komparz, je tu ubytován apod., a dalším efektem může být to, že některé lokace z filmu zaujmou diváky a motivují je k návštěvě", shrnul jednání Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport a cestovní ruch.

„Pro natáčení v Pardubickém kraji vnímám jako klíčovou kombinaci hokej/letiště/skvělá dostupnost do Prahy. A v této kombinaci samozřejmě přímo se nabízející logistiku, že se celý štáb do Pardubického kraje přesune a proběhne u vás celá realizace," vysvětlila Adéla Gregorová, zastupující produkci filmu. „Po rozhovoru s představiteli kraje jsem přesvědčená, že vhodné lokace k natáčení tu najdeme," dodala.

Dalším krokem ve spolupráci bude výběr vhodných lokací v návaznosti na scénář. Tým tvůrců se chystá na obhlídku vybraných lokací v Pardubickém kraji.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj