Režim parkování u nádraží se mění…

Pardubice mění režim parkování u nádraží, na náměstí Jana Pernera. Rozšiřují také zóny placeného stání o některé ulice a plochy v centru města a snižují cenu zvýhodněného celodenního stání na parkovišti U Mlýnů.

„Zavádíme nový parkovací systém na parkovišti u nádraží, což je velmi exponované místo. Tady bude prvních 15 minut parkování zdarma, což stačí na vysazení či naložení dalšího cestujícího, případně jeho vyzvednutí u vlaku.  Je to určitě lepší systém, než stávající K+R, který byl bohužel velmi často zneužíván, ale pro jeho změnu jsme museli získat výjimku z pravidel udržitelnosti projektu rekonstrukce přednádraží.  Další půlhodina bude stát 40 korun, hodina 80 korun,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš. „Jinak ceny zůstávají stejné, jen na parkovišti U Mlýnů snižujeme cenu denního parkovného ze 60 na 40 korun,“ dodal náměstek.

Novela nařízení o placeném stání nově zařazuje do systému zón placeného stání Zámeckou ulici, která dříve „patřila“ vyhrazenému parkování. Parkovné tu bude na 30 minut stát 15 korun, na první hodinu 30 a na další hodinu pak 40 korun. Nově bude součástí zóny placeného stání celá Jungmannova ulice, a ne pouze její část, jako tomu bylo doposud. Na nábřeží Václava Havla (bývalá Labská ulice) v úseku od ulice Ke Stadionu po Hradeckou a také na parkovišti u hotelu Sport, bude parkovné pět korun za půl hodiny a 10 korun za každou další hodinu. „Tato parkovací místa na nábřeží dosud nebyla zahrnuta v zónách placeného stání, ale parkovné se tu samozřejmě platilo. Jde tedy spíše o administrativní úpravu,“ konstatoval náměstek Kvaš.

V centru Pardubic jsou téměř 4000 placených parkovacích míst. Měsíčně zde zaplatí parkovné v průměru 75 tisíc motoristů. Parkovné mohou uhradit v hotovosti, formou SMS, nebo mobilních aplikací MPLA, ParkDots, ParkSimply nebo Smart4City Parkování. Další motoristé využívají možnosti rezidenčního parkování.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •