„Řešíme nesmysly, zatímco za humny je válka," řekl držitel Ceny Genia smíchu Ivan Trojan

Pardubice – Jednou z hvězd úvodního soutěžního představení na letošním ročníku GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle byl populární herec IVAN TROJAN

Do města perníku zavítal s inscenací pražského Dejvického divadla Každý má svou pravdu, v níž si zahrál postavu Prefekta. „Dojmy z představení jsem měl skvělé. Ostatně, jako vždy v Pardubicích," svěřil se Ivan Trojan.  

Ceny Genia smíchu si moc váží

„Do Východočeského divadla jezdíme s Dejvickým divadlem moc rádi. Je krásné a publikum tu bývá vstřícné. A to nejen na GRAND Festival smíchu, ale i mimo něj," uvedl oblíbený herec, který byl na této celorepublikové komediální přehlídce odměněn Cenou Genia smíchu za rok 2017. 

„Velmi si tohoto ocenění vážím. Člověka potěší, když někdo říká, že máte dar rozesmát lidi," poznamenal častý host GRAND Festivalu smíchu. 

Hra, co vypovídá o dnešním světě

„Na festivalech je vždycky fajn, že diváci mají možnost vidět na jednom místě řadu titulů a souborů a porovnávat, kdo jaké dělá divadlo. Divadelníci se pak mohou i vzájemně inspirovat," dodal jeden z hlavních protagonistů dejvické inscenace, která pojednává o hledání vlastní, mnohdy nepodstatné pravdy, zatímco uniká něco mnohem podstatnějšího. 

„Myslím, že tato hra hodně vypovídá o dnešním světě, kdy řešíme a zajímáme se o nesmysly, zatímco za humny je válka," podotkl Ivan Trojan.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: www.dejvickedivadlo.cz