Relativně poklidný konec roku a začátek nového má za sebou město Pardubice…

Pardubice – Noční směna strážníků Městské Policie v Pardubicích řešila celkem 23 událostí a z toho 4 přestupky a 1 trestný čin.

Určitě chceme lidem poděkovat za to, že se snažili dodržet nařízený zákaz vycházení. Po jedenadvacáté hodině byly ulice města téměř prázdné. Můžeme potvrdit i to, že Pernštýnské náměstí, které jindy o půlnoci připomíná válečnou zónu kombinovanou s diskotékou, tentokrát zůstalo zcela liduprázdné, stejně jako ostatní části města. Děkujeme všem, že se zachovali takto odpovědně.

Zajímavý byl z tohoto pohledu i nápadný úbytek odpálené pyrotechniky. Půlnoční ohňostroje tentokrát byly o poznání skromnější než v předchozích letech, palba naopak netypicky zesílila už kolem jednadvacáté hodiny, jak se lidé snažili vyhovět pravidlům pro vycházení.

Tím nejzávažnější prohřeškem noci byla jízda pod vlivem alkoholu sedmdesát minut po půlnoci. Strážníky zaujalo motorové vozidla v ulici Jana Zajíce, které bez rozsvícených světel kličkovalo jízdními pruhy. U 21letého řidiče z Ukrajiny dechová zkouška ukázala přes 1,5 promile alkoholu v dechu a případ si převzala policie, která dále zjistila, že muž na našem území pobývá neoprávněně.

Relativně poklidný konec roku a začátek nového má za sebou město Pardubice
« 1 z 5 »

Sešly se nám také 3 nálezy a to 2 jízdní kola a 1 starší fena německého ovčáka, která se zaběhla v okolí Dašické ulice a na svého majitele čeká v pardubickém útulku.

Hlídka městské policie také musela do nemocnice uklidňovat agresivně se chovajícího muže, který střídal hrozby zdravotníkům s omdlévacím divadlem. Přítomnost hlídky mu pomohla zvládnout spolupráci daleko lépe.

V jednom případě hlídka spolu s HZS Pardubického kraje vyjela i k nahlášenému požáru. Jednalo se ale jen o drobné zahoření zbytků po odpalované pyrotechnice.

Ve 4 ráno pak strážníci vstoupili do bytu 91letého muže, který upadl z vozíku na zem. Jeho volání o pomoc naštěstí zaslechli sousedé. Strážníci seniora uložili do postele, zkontrolovali jeho zdravotní stav a po ujištění, že je vše v pořádku, popřáli vše dobré i v roce 2021.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •