Rekvalifikační kurz si chtěla vymoci křikem

Pardubice – Chtěla se stát strážnou. A jak nejlépe demonstrovat svou ráznou povahu, než odhodlaným výstupem na Úřadu práce. Jenže všeho moc škodí. Právě odtamtud volali na pomoc strážníky. Úředníci totiž nebyli schopni zkrotit ráznou ženu (45), která si hlasitým projevem chtěla vynutit rekvalifikační kurz.

Žena byla dokonce tak neoblomná, že se rozhodla probojovat si cestu i do kanceláře ředitele. Když zjistila, že tam momentálně není, začala opět křičet a dožadovat se získání nových pracovních dovedností. V přítomnosti strážníků nejprve žena ztišila svůj projev a spolupracovala, jenže při odchodu z budovy opět přešla na svůj původní repertoár. Tady už museli být ráznější i strážníci. Když žena neuposlechla zákonnou výzvu k opuštění budovy, přišly na řadu hmaty a rychlé vyvedení z úřadu. Teprve až venku, po několikaminutovém rozhovoru se strážníky, žena uznala, že si svou urputností příliš nepomohla. Rekvalifikační kurz totiž nezískala a navíc si vykřičela pokutu za hrubé chování.

Strážníci pátrali po ztracených osobách i popletené adrese

Máme za sebou víkend, kdy horké chvilky zažívali především rodinní příslušníci, kteří čekali na své blízké. Strážnici například hledali mladíka, který se měl vrátit z Majálesu, ale domů v určený čas nedorazil. Jeho matka zažívala opravdu perné chvilky, protože hlídka nejprve našla kolo, ale syna ne. Ten naštěstí domů dorazil v pořádku a po svých o hodinu později.

Dalším nočním tulákem byl muž (47), který v podvečer odešel na pivo. Manželce slíbil, že přijde včas, ale nějak to nedopadlo. Kolem půl třetí ráno již žena zalarmovala policii. Ovšem i tady bylo pátrání odvoláno o hodinu později, kdy se manžel vrátil domů.

Do třetice další hledání, ale tentokrát adresy, kde měli přespat přespolní turisté. Kvůli opilosti zaměnili adresu bytu kamaráda za jeho jméno a v zoufalé snaze najít místo, kde složí hlavu, zvonili ve tři ráno na zvonky a hledali někoho, kdo jim pomůže najít neexistující adresu. Celou záhadu nakonec vyřešili strážníci, kteří podle čísla popisného i místní znalosti, zjistili skutečnou adresu i majitele nemovitosti. Pak už stačilo ukázat tu správnou cestu na mapě a popřát dobrou noc. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Titulní foto ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ