Rekonstrukce nadjezdu včetně křižovatek lépe propojí Nemocnici, případně s rychlodráhou…

Pardubice – Jedním z klíčových parametrů okolní infrastruktury, který potřebuje Pardubická krajská nemocnice vylepšit, je doprava.

V souvislosti s plánem developera investovat v areálu bývalé Tesly, jednají kraj a město o zajištění vhodného napojení celé lokality včetně nutné rekonstrukce silničního nadjezdu nad rychlodráhou a hlavním železničním koridorem.

„Problematika rekonstrukce nadjezdu je v nejpokročilejší fázi, jelikož bylo nutné po neradostných zjištěních o stavu mostu začít ihned konat. Nyní musíme pokračovat krok za krokem v jednotlivých realizačních fázích. Musíme najít shodu v linii kraj, město, nemocnice a developer, aby nebyla celá oblast zahlcena stavebními pracemi. V celé lokalitě se připravuje nejen projekt Tesly, ale také naše budování centrálního příjmu, parkovacího domu, ale také rekonstrukce železničního uzlu Pardubice,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Za Pardubický kraj jsou jednáním pověřeni náměstek hejtmana pro investice Roman Línek a radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „Co se týká projekčních prací celého nadjezdu a napojení nemocnice, jedná se o místní komunikaci, která je v gesci města. My jsme již potvrdili jednu z nabízených variant s tím, že očekáváme, že právě tato nová křižovatka pro konečnou dopravní obslužnost areálu nemocnice a areálu „Tesla“ bude realizována celá hned v prvním kroku, měla by vlastně být takovou přípravnou fází kompletní rekonstrukce nadjezdu,“ sdělil radní Valtr.

„Byť se jedná o komunikaci ve správě města, je její existence bytostně důležitá pro fungování krajské nemocnice a především její komfortní dostupnost. Nejde nejen o koordinaci prací při opravě nadjezdu v Kyjevské ulici, ale také o napojení areálu bývalé Tesly, kde má velké plány soukromý investor. Naší prioritou je nyní dopracovat projekt rekonstrukce nadjezdu včetně křižovatek, které umožní napojení nemocnice, Tesly a popřípadě napojení celé lokality na „rychlodráhu“, upřesňuje náměstek primátora Petr Kvaš.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •