RegioJet prodal z a do Maďarska už tisíce jízdenek na nové spoje na strase Praha – Pardubice – Vídeň – Budapešť…

Praha / Pardubice – 31. července v 5:20 hodin vyrazil z pražského hlavního nádraží první přímý vlakový spoj RegioJet na trase Praha – Pardubice – Brno – Vídeň – Budapešť. Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce spustil další nové vlakové spojení – o jízdenky je velký zájem. Jen za prvních deset dnů předprodeje prodal RegioJet již tisíce jízdenek z a do Maďarska a hned první den provozu se jedná o stovky cestujících, kteří novými spoji cestují do a z destinací v Maďarsku.

„Je to konec drahého cestování vlakem mezi Českou republikou, Maďarskem a Rakouskem“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Nové spojení je další trasou, kde RegioJet výrazně zlevnil a zatraktivnil cestování vlakem. Pro trasu Praha – Budapešť stojí jízdenky od 399 Kč (16 EUR), pro trasu Brno – Budapešť 249 Kč (9 EUR) a pro trasu Vídeň – Budapešť a zpět 9 EUR. Ceny jsou přitom stejné – bez ohledu na vyprodanost spoje a nejedná se o omezený počet akčních jízdenek.

RegioJet jezdí do/z Budapešti jezdit 2x denně v každém směru. „Přicházíme na další trasu, abychom výrazně zlevnili cestování vlakem a nabídli nejširší rozsah služeb“, říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet a dodává: „Jdeme rozhýbat nabídku železničního spojení tam, kde cestující zatím platí stávajícím dopravcům nesmyslně drahé jízdné. Naše vlakové spoje nabídneme nově také cestujícím mezi Vídní a Budapeští, a to za ceny od 9 EUR“.

RegioJet nabízí na všech nových spojích Praha – Brno – Vídeň následující ceny

TřídaPraha / Brno – BudapešťVídeň – Budapešť
Low-cost399 / 249 Kč9 eur
Standard539 / 399 Kč13 eur
Relax659 / 599 Kč19 eur
Business899 / 799 Kč29 eur

Káva zdarma a další služby

V rámci ceny jízdenky mají přitom cestující ve vlacích RegioJet rezervaci místa zdarma, možnost bezplatného internetu nebo nabídku denního a dalšího tisku a další služby. Na spojích Praha – Brno – Vídeň – Budapešť a zpět nabízí RegioJet kompletní rozsah služeb ve čtyřech tarifních třídách – Standard, Low-cost, Relax a Business. Ve vlaku bude řazen také vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechu hudby a dalšího zábavního obsahu.

Ve třídách Standard, Relax a Business mají cestující k dispozici kávu a balenou vodu Rajec zdarma a mají možnost si objednat další občerstvení za zvýhodněné ceny. Ve třídě Low-cost mají cestující možnost si také objednat občerstvení – a to prostřednictvím on-line objednávkového systému s donosem občerstvení přímo na místo.

Vstup do lázní v Mosonmagyaróváru k jízdence RegioJet za nejnižší ceny – 99 Kč

Kromě výrazně levnějšího jízdného nabízí RegioJet jako jediný dopravce pro turisty z České republiky možnost zakoupení vstupu do věhlasných termálních lázní Flexum v maďarském městě Mosonmagyaróvár. Cestující, kteří si koupí jízdenku do tohoto města si mohou jako doplňkovou službu přikoupit za 99 Kč (4 EUR) celodenní vstup do termálních koupališť s jedním z nejvíce léčivých pramenů v Evropě. Výlet do lázní se dá přitom vlakem RegioJet z Prahy, Brna, Vídně a dalších měst přitom absolvovat jako jednodenní – s příjezdem ráno v 10:30 hodin a odjezdem v podvečer v 17:25 zpět. Je to další tip na cenově dostupný výlet za koupáním; cestující samozřejmě mohou zamířit také do lázní v Budapešti nebo Györu.

RegioJet je největší středoevropský soukromý železniční dopravce v dálkové osobní dopravě. Jeho vlaky aktuálně jezdí na území České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a Chorvatska a společně s autobusy ročně přepraví přibližně 20 milionů cestujících. Společnost má své sídlo v Brně (Česká republika) a je 100% vlastněná českým podnikatelem Radimem Jančurou, který v minulosti získal mimo jiné také ocenění Podnikatel roku.

Rok 2019 byl pro RegioJet ekonomicky doposud nejúspěšnějším obdobím existence. RegioJet rok 2019 zakončil s nezdaněným ziskem ve výši 167 mil. Kč a s EBITDOU (podle mezinárodních účetních standardů) ve výši 502 mil. Kč.

RegioJet překonal omezení spojená s COVID19 – aktuálně má obnovenu naprostou většinu spojů a výrazně expanduje do zahraničí.

30. 6. spustil nové vlakové spoje Praha – Rijeka, které se staly fenoménem letošní letní sezóny. Dnes RegioJet zahajuje provoz svých vlakových spojů do hlavního města Maďarska – Budapešti a kromě spojení z ČR vstupuje také na trasu vlakových spojů mezi podunajskými metropolemi Vídní a Budapeští.

V příštím roce plánuje RegioJet s rozšíření provozu na další trasy spojující Českou republiku, Slovensko či Rakousko s Polskem a Ukrajinou a na vlakové trasy v dalších zemích.

Zdroj a foto: STUDENT AGENCY TRAVEL k.s. 

  •  
  •