Regenerace Polabin pokročila…

Pardubice – Postupná regenerace největšího pardubického sídliště Polabiny opět pokročila. Začátkem června skončila rekonstrukce všech zpevněných ploch v ulicích Ležáků a Partyzánů a úpravy směřující ke zklidnění dopravy v Lidické ulici. Práce trvaly zhruba osm měsíců a přišly na více než 10 milionů korun.

„V Lidické ulici jsme naléhavě potřebovali zklidnit dopravu, zejména zvýšit bezpečnost na přechodu pro chodce u základní a mateřské školy. U revitalizace ulic Ležáků a Partyzánů bylo našim cílem zlepšit prostředí v této lokalitě a navýšit počet parkovacích míst,“ řekl starosta MO II Radek Hejný.

Úpravy v ulicích Lidická, Ležáků a Partyzánů byly zahájeny v říjnu loňského roku.  V Lidické byly namísto dosud instalovaných retardérů v rámci zklidnění dopravy vybudovány dva široké zpomalovací prahy, na kterých jsou umístěny přechody pro chodce, vyvýšena byla také celá křižovatka s ulicí Ležáků a ulice se tak stala bezpečnější zejména pro děti navštěvující tamní školu a školku. V ulicích Ležáků a Partyzánů byly vyměněny povrchy všech zpevněných ploch, tedy i chodníků a vstupů do přilehlých budov, zrekonstruováno veřejné osvětlení a vybudovány přístřešky pro kontejnery na odpad. V lokalitě je po rekonstrukci motoristům dispozici celkem 145 parkovacích míst, což je o 15 procent víc než dříve. Celá akce je součástí projektu Regenerace panelových sídlišť – Pravý břeh Labe, jehož cílem je postupné zlepšení prostředí na největším pardubickém sídlišti, kde žije zhruba 20.000 obyvatel. Revitalizace této části Polabin skončila v květnu. Vzhledem k tomu, že město neuspělo se žádostí o dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení, financoval celou revitalizaci částkou ca 10,7 milionu korun městský obvod Pardubice II.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •