Recidivista změnil díky strážníkům bydliště. Ze stanu šel bydlet za mříže

Pardubice – Jsou zprávy, které udělají radost nejen strážníkům, ale i všem ostatním obyvatelům města. Například ta, že ze seznamu zdejších obyvatel si na nějakou dobu můžeme odškrtnout 47letého recidivistu, který kudy Pardubicemi chodil, tudy škodil. 

Kdyby to bylo jako v pohádce, končí to příjezdem černého kočáru a odjezdem pod Čertovu skálu kdesi v lesích u našeho knížectví. Bohužel, peklo je vymyšlené dobře jen v pohádce a tak se musíme spoléhat na obyčejnou spravedlnost. Ta úřaduje o trochu pomaleji než čert s hodností vraníka, ale funguje také. Stejně jako v pohádce spojili síly čert s hodností vraníka (vlastně vlka) a mlynářovic synkem, v Pardubicích šlo o spolupráci policie státní a městské. 

Policii České republiky se dobrou a trpělivou prací povedlo dopsat knihu hříchů 47letého recidivisty tak, že nastal čas dovést jej do prostoru, kde vzduch je cezen přes mříže. A tomu zase napomohli strážníci. Protože dotyčného recidivistu znají velmi dobře a sami jeho konto hříchů také několikrát zatížili. Vydali se proto po jeho stopě a po pár dnech pátrání jej kdesi na území Pardubic ráno vytřepali ze stanu. 

Nutno dodat, že ani jedna policejní složka to neměla lehké. Hledaný byl zkušený kriminálník, který uměl zametat stopy po svých činech i místě pobytu. Sklepy, garáže, domovní chodby a kolárny a všechna jízdní kola po celých Pardubicích si v té chvíli oddechly a zdejší distributoři pervitinu zase na čas přišli stálého zákazníka. Na zdejším trhu kradených kol nyní také vypadla část dodavatelského řetězce, protože dotyčný drahá kradená kola i pro další místní zloděje a překupníky upravoval, rozebíral a sestavoval z různých částí tak, aby nešlo zjistit, že jde o kola kradená. Na jeho kontě krom rozsáhlé majetkové trestné činnosti má i další řadu trestných činů. Jejich sčítání však už bude sledovat z věznice, kam byl ze stanu dodán.

Hledaného muže našli strážníci za 5 minut i s rychlostní prémií: Dalším mužem v pátrání

Rychlostní rekordy nemusí padat jen na silnici. Například ve středu v Pardubicích.
V 8:26 hodin přijalo operační středisko žádost kriminalistů o vypátrání hledané osoby. V 8:31 hodin hlídka hledaného muže nalezena a předala.
Pokud myslíte, že tím případ končí, dejte nám ještě šanci. Na tom samém místě hlídka zkušeným okem zhodnotila tváře v okolí, a co to nevidí oko strážníkovo? Nesedí tam opodál další hledaný? Je to hledaný. I po něm policie před časem zatoužila. Protože už v okolí patrně nebyl nikdo další, po kom by rameno spravedlnosti v danou chvíli toužilo, hlídka činnost na místě ukončila a druhého hledaného muže policistům doručila na služebnu.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice