Radek Nečas sportovním ředitelem Beksy…

Pardubice – Novou posilou managementu BK JIP Pardubice je Radek Nečas, jenž v Bekse bude působit coby sportovní ředitel.

Bývalý úspěšný český reprezentant, který odehrál 23 profesionálních sezon, během nichž působil v Brně, Mlékárně Kunín, Pivovarně Laško, Nymburku, Prostějově a  naposledy v Pardubicích, oznámil již v polovině února, že po skončení sezony 2019/2020 ukončí svoji aktivní hráčskou kariéru. Nyní se držitel osmi českých titulů a jedenácti triumfů v Českém poháru přesouvá na nově vytvořenou pozici a v jeho kompetenci bude celý sportovní úsek Beksy.

Komentář generálního manažera Martina Marka:

"Již delší dobu jsme v klubu uvažovali o rozšíření managementu o pozici sportovního ředitele. Dlouhodobě je neúnosné zvládat veškeré aktivity Beksy víceméně ve čtyřech lidech: na mysli mám nejen A-tým a vše kolem něj, ale především veškeré mládežnické projekty, projekty realizované v rámci společenské odpovědnosti, obchodní a marketingové aktivity.

V období, kdy Radek učinil rozhodnutí, že ukončí svoji aktivní hráčskou kariéru, se nám vyprofiloval vhodný kandidát na zmíněnou pozici. Velmi dobře víme, že disponuje bohatými zkušenostmi, včetně tříletého působení v realizačním týmu u české mužské reprezentace. Radek má vítězného ducha, skvělou pracovní morálku a velkou chuť – to všechno jsou nesmírně důležité vlastnosti, které vyznáváme a jichž chceme v klubu využít.

V Radkově gesci bude celý sportovní úsek klubu, s přímou kompetencí na realizační tým A-týmu i na hráče. Dále bude mít své slovo při sestavování týmu a při vyhledávání hráčů nejen pro A-tým, ale i pro mládežnický projekt Golden Talents. Trpělivá a důsledná práce s mladými talenty je něco, do čeho chceme kout čím dál víc, a pevně věříme, že Radek nám pomůže tuto vizi naplňovat. Jsme pevně přesvědčeni, že má našemu klubu hodně co dát. V nové pozici mu přejeme hodně zdaru, spoustu energie do náročné práce a pochopitelně i co nejvíce vítězných zápasů."

Komentář sportovního ředitele Radka Nečase:

"V první řadě bych rád řekl, že si nesmírně vážím důvěry, kterou mi vedení Beksy předložením nabídky k další spolupráci vyjádřilo. Zároveň si uvědomuji i velký závazek jak vůči klubu, tak hlavně vůči pardubickým fanouškům, kteří budou plni očekávání. Možnost spolupodílet se na budování a následném vedení klubu po sportovní stránce pro mě představuje obrovskou výzvu. Věřím, že v průběhu své hráčské kariéry jsem nabyl dostatek zkušeností, které se v nové pozici budu snažit maximálně zúročit a pomohu tím Bekse k dosažení našich společných cílů, ať už při výchově mladých hráčů v projektu Golden Talents, tak při naplnění ambicí A-týmu."