Rada města odvolala ředitelku infocentra…

Pardubice – Rada města Pardubic odvolala z funkce ředitelku Turistického informačního centra Marinu Vančatovou. Vedením organizace byla dočasně pověřena dosavadní zástupkyně ředitelky, Markéta Dolečková. Na uvolněnou pozici město okamžitě vypsalo konkurzní řízení. Přihlášky mohou zájemci podávat do 22. listopadu.

Ředitelka Vančatová stála v čele TIC od ledna 2018. Důvodem jejího odvolání byly zejména zásadní nedostatky v oblasti řízení, dodržování platné legislativy, nastavení systému kontroly a komunikace uvnitř organizace i ve vztahu ke zřizovateli. Na nedostatky upozornila v březnu tohoto roku vnitřní kontrola. Další kontrola po šesti měsících ukázala, že některé chyby v řízení TIC stále přetrvávají.

„Delší dobu jsme spatřovali nedostatky ve způsobu vedení organizace. Například kompetence, které by měla zastávat ředitelka organizace byly nevhodně delegovány,“ konstatoval vedoucí oddělení kultury pardubického magistrátu Martin Karas. „Věříme, že se v rámci již vyhlášeného konkurzního řízení podaří v co nejkratší době pozici obsadit kvalitním uchazečem,“ dodal.

Rada města i Dozorčí rada TIC se shodly v názoru, že Marina Vančatová neprokázala dostatečnou kompetenci v řízení příspěvkové organizace v oblasti cestovního ruchu a informačních služeb, proto ve funkci musela skončit.

Podmínky konkurzního řízení na funkci ředitele TIC na adrese www.pardubice.eu/urad/radnice/uredni-deska/volna-mista-organizace-mesta/.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •