Prý slyšel hlasy. Sám ale křičel na celý dům

Pardubice – Lomozící přízrak, který nejčastěji v nočních hodinách znepříjemňuje život hlukem či stěhováním nábytku v domech, nazývá se poltergeist. Strážníci mají zkušenosti s lecjakými úkazy a tak dříve než na tísňovou linku do Vatikánu lze zavolat i k nám na operační středisko. V tomto případě přišel telefonát z Gagarinovy ulice třináct minut po půlnoci.

Strážníci tedy vyrazili do noci duchům vstříc. Ukázalo se, že nejde ani tak o prastarého ducha, jako spíš 33letého syna obyvatelky bytu, který straší na domovní chodbě, kope do dveří a křičí na celé kolo. Strážníkům tvrdil, že i přes ten kravál dokonce slyší hlasy. Co přesně ty hlasy říkají, už hlídka přeložit nedokázala i přes znalosti různých tajemných jazyků ulice i podsvětí. Na imaginární hlasy si však v domě nikdo nestěžoval. Zato na ten skutečný všichni. Proto došlo na rozhodující test, zda náhodou nejde o posedlost démonem.

Na Bibli muž nereagoval, zato test na omamné látky provedený policisty po přiložení k testované osobě málem shořel. Tím bylo rozhodnuto, že tento exemplář nevyžaduje k zažehnání kněze, ale postačí pobyt v kapli zvané záchytná stanice. O převoz do jejích útrob se strážníci už postarali a v domě zavládl klid.

Parkujte na vyhrazených místech

V pátek večer čeká centrum Pardubic bezpečnostní opatření vztahující se k hokejovému derby Pardubice vs Hradec Králové. Kromě bezpečnostního opatření kvůli případným narušením veřejného pořádku upozorňujeme zároveň řidiče, že parkování na nábřeží Václava Havla.

Pravidelně zde totiž hlídky řeší desítky vozidel zaparkovaných na chodníku označeném navíc žlutou čárou neboli značkou zakazující zastavení vozidla. Upozorňujeme proto řidiče, že i tentokrát se strážníci na kontrolu parkování nejen v tomto místě zaměří.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice