Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2020 jsou Alžběta a Sebastian…

KRAJ – Prvním novoročním miminkem v Pardubickém kraji je holčička Alžběta, která přišla na svět v Pardubické nemocnici už čtyři minuty po půlnoci. O hodinu později, v 1.05 se v Chrudimské nemocnici narodil chlapeček Sebastian, svitavský okres přivítal své první dítko ve 4.15, holčičku Izabelu z Poličky. Orlickoústecká nemocnice vítala Honzíka.

Novoroční provoz v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje patřil v novém roce 2020 ve většině porodnic k těm klidnějším. V Pardubicích a Svitavách se po půlnoci narodilo vždy po jednom dítěti a Orlickoústecko na své první miminko čekalo až na konec prvního dne roku, zato v Chrudimi se stihly narodit děti hned čtyři.

Stejně jako v loňském roce se i letos jako první dítě v Pardubickém kraji narodila holčička, do přestupného roku 2020 vykoukla malá Alžbětka v pardubické porodnici čtyři minuty poté, co hodiny odbily půlnoc. Na přání rodičů však nebudeme zveřejňovat bližší informace.

Prvním chlapečkem a zároveň druhým novoročním miminkem v regionu se stal Sebastian, který se narodil v 1.05 v Chrudimské nemocnici, po porodu vážil 2260 g a měřil 45 cm. Ve 4.15 se pak narodilo i první miminko ve svitavském okrese, holčička jménem Izabela měla porodní váhu 3100 g a délku 49 cm, z porodnice zamíří i se svou maminkou do Poličky, kde žijí.

Pardubická nemocnice – Alžběta – 0.04 hodin, 2750 g, 48 cm
Chrudimská nemocnice – Sebastian – 1.15 hodin, 2260 g, 45 cm
Svitavská nemocnice – Izabela – 4.15 hodin, 3100 g, 49 cm
Orlickoústecká nemocnice – Jan – 23.09, 3070 g

První miminka roku 2020
« 1 z 5 »

První dítě získalo od Pardubického kraje dar. Mamince blahopřál radní pro zdravotnictví

Pardubice – Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr navštívil dnes maminku Alžbětky, která byla prvním narozeným miminkem v Pardubickém kraji. Narodila se 4 minuty po půlnoci v Pardubické porodnici.

„Maminka obdržela od Pardubického kraje finanční dar a malé slečně Alžbětce jsem přinesl pěknou hračku. Při této příležitosti se mi dnes naskytla možnost poblahopřát také některým dalším maminkám a miminkům ze silvestrovské noci. Všem přeji hlavně pevné zdraví a hodně radosti ze vzájemného soužití a rodinného štěstí,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Alžbětka se jako první dítě Pardubického kraje narodila v čase 0:04 a to jako třetí novorozeně v ČR, její porodní váha byla 2,75 kg a délka 48 cm.  Během prvního dne roku 2020 přivítali na svět nová miminka ve všech čtyřech porodnicích v Pardubickém kraji.

Letos prvorozeným chlapečkem je Sebastian z Heřmanova Městce, jeho porodní váha byla 2,26 kilogramu a měřil 45 centimetrů. Za ním domů se po dohodě s rodinou také krajský radní vypraví.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Pardubický kraj a Pardubice ŽIVĚ
Foto: Pardubický kraj

  •  
  •