Prvním novoročním dítětem Pardubického kraje je holčička Verunka ve svitavské porodnici…

KRAJ – Prvním dítětem narozeným v novém roce 2019 v některé ze čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje byla holčička Verunka.

Všechny porodnice Nemocnice Pardubického kraje prožily zcela totožný vstup do nového roku. Na všech porodních sálech přišla na svět nejprve holčička. Ve Svitavské nemocnici se tak stalo již krátce po půlnoci, kde se narodila Verunka. Malá slečna je prvním dítětem narozeným v roce 2019 v Pardubickém kraji.

Verunka přišla na svět ve chvíli, kdy z nového roku uplynulo teprve 14 minut. Narodila se mamince Markétě z Městečka Trnávka. Při narození měřila 50 centimetrů a vážila 3450 gramů.

Rovněž v dalším porodnicích získaly novoroční primát holčičky. V Orlickoústecké nemocnici to byla Kristýna narozená ve 2.32 hodin. V Chrudimské nemocnici byla první Viktorie, která na svět přišla ve 3.19 hodin. Nejdéle se na první dítě čekalo v Pardubické nemocnici. Premiantkou se v 5.17 hodin stala Antonie.

O pět minut později se v pardubické porodnici narodil Filip, jehož rodiče jsou z Úhřetic na Chrudimsku. Při narození vážil 2750 gramů. Patří mu primát prvního chlapce narozeného v Pardubickém kraji v roce 2019.

Přehled prvních dětí narozených 1. ledna 2019 v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje:

  • Svitavská nemocnice: holčička Verunka – narozena v 0.14 hodin (porodní váha 3450 g, délka 50 cm)
  • Orlickoústecká nemocnice: holčička Kristýna – narozena ve 2.32 hodin (porodní váha 3960 g)
  • Chrudimská nemocnice: holčička Viktorie – narozena ve 3.19 hodin (porodní váha 3510 g, délka 50 cm)
  • Pardubická nemocnice: holčička Antonie – narozena v 5.17 hodin (porodní váha 3590 g, délka 49 cm)

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ