První žáci unikátního oboru skládali závěrečné zkoušky…

Hlinsko – Tradice výroby mléka sahají v Hlinsku až do roku 1939. Právě s místní mlékárnou a Gymnáziem K. V. Raise se dohodli před třemi lety zástupci kraje na otevření tříletého učebního oboru mlékař. Radní Bohumil Bernášek se v úterý přijel podívat na historicky první závěrečné zkoušky, které se konaly v provozních prostorech mlékárny.

„Závěrečné zkoušky skládali první tři žáci. Jsem moc rád, že se nám podařilo podpořit nový obor mlékař, který je v naší republice unikátní. Podpora středního školství na Hlinecku tím však nekončí. V současné době plánujeme rozšíření výuky o tříleté obory elektrikář a truhlář. Reagujeme tak na zájem místních podniků o spolupráci s učňovským školstvím,“ informoval radní Bohumil Bernášek. 

„Město Hlinsko vychází těmto plánům vstříc tím, že připravuje prostory pro výuku v bývalé administrativní budově firmy ETA. Jedná se o investici za více než 30 milionů korun,“ dodal starosta Hlinska Miroslav Krčil. 

„Těší nás vzrůstající zájem o studijní obor mlékař. V současné době už můžeme nabídnout jen dvě volná místa v prvním ročníku. Zájemci se mohou hlásit na naší škole,“ informoval ředitel gymnázia Rostislav Dvořáček.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •