První vlaštovka: Přivaděč Rokytno – Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí…

Pardubicko – Jeden z přivaděčů k budoucí dálnici D35 má vzniknout v úseku Rokytno – Býšť.  Přivaděč jakožto nová silnice druhé třídy tak propojí silnice D35 a I/35, a to přibližně čtyřmi kilometry. V tuto chvíli má stavba platné územní rozhodnutí.

Se situací nás obeznámil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš: „Svolávali jsme s místními, kteří na území budoucího přivaděče žijí, besedy, na kterých jsme debatovali právě ve věci přivaděče. Po dlouhosáhlých výměnách názorů jsme dospěli k určitému kompromisu a vzájemně si s místními vysvětlili, jak přivaděč bude prospěšný a jeho výstavba nutná. Navíc jsme občany a paní starostkou Rokytna probrali i budoucnost obecní silnice po vyhotovení přivaděče. Dohodli jsme se, že zadáme projektovou dokumentaci, která se bude týkat oprav a zavedení bezpečnostních prvků právě na této obecní komunikaci.“

Propojením nové dálnice D35 a napojením silnice I/35 Rokytno – Býšť vznikne mezi městy 4 km dlouhý úsek silnice II/298. Finanční prostředky poskytnuté SFDI pro výstavbu přivaděče činí 200 milionů, předpokládané náklady jsou přibližně o 745 tisíc vyšší.

„Pozitivní zprávou a také jakousi první vlaštovkou je, že přivaděč Rokytno – Býšť nabyl právní moci územního rozhodnutí. V tuto chvíli řešíme majetkoprávní vypořádání s vlastníky pozemků, se kterými se chceme dohodnout v co nejkratší době. Avšak díky územnímu rozhodnutí již můžeme pracovat na projektové dokumentaci, což je skvělé,“ doplnil Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •