První semifinále nejvyšší basketbalové ligy dopadlo o dva obody pro Děčín…

Po prvním semifinálovém utkání mezi týmy BK JIP Pardubice a BK ARMEX Děčín (67:69, stav série 0-1).
Pavel Budínský (BK ARMEX Děčín):
"Chtěl bych předně poděkovat mým hráčům za předvedený výkon. V průběhu sezony, když jsme tady hráli, tak jsme samozřejmě byli těmi, co tahali za kratší konec lana, a ty výkony tady na té palubovce nebyly pro nás dobré. Víme, že Pardubice jsou extrémně silným týmem, v naších očích mají obrovský respekt, dělají dobrou práci a mají velmi dobrou sezonu, ale my jsme dneska byli svědky velmi bojovného a urputného basketbalu, hlavně v prvním poločase, kdy si oba týmy nedarovaly ani metr, bojovalo se, a možná že po té delší pauze tam oběma týmům trochu vázla souhra. Nicméně my jsme potřebovali dobrý poločasový výsledek, abychom věřili v to, že tady můžeme dnes vyhrát a obecně, když víte, že někdo takhle dominuje doma a má tolik zbraní, tak tu vítěznou mentalitu potřebujete udržet. My jsme ji udrželi, i když jsme prohrávali, myslím, že o 8 bodů hned zkraje druhé půle, a pak jsme najednou udělali šňůru, dostali jsme se do zajímavého dílčího náskoku, ale Pardubice logicky bojovaly do konce, nemohly složit zbraně, potrestaly nás a najednou se přehouply přes nás. Nicméně my jsme závěr zvládli, protože jsme se rychle vzpamatovali a dokázali jsme na to reagovat. Vedeme 1-0, nic to neznamená, ale určitě to je příjemný start do série, klukům bych chtěl poděkovat za to, jak se dneska prezentovali. Těšíme se na utkání číslo 2."

Tomáš Vyoral (BK ARMEX Děčín):
"Myslím, že dneska rozhodla naše větší agresivita na útočném doskoku, kdy jsme si připravili o dost víc střel, které jsme sice neproměňovali, ale ještě jsme si je dokázali doskočit, a pak je následně proměnit, nebo jsme byli faulovaní. Myslím si ale, že to vůbec nic neznamená, vedeme 1-0, hraje se na čtyři výhry, takže musíme se dobře připravit a vyspat na zítřek a ten samý výkon, ne-li lepší, podat i zítra."

Levell Sanders (BK JIP Pardubice):
"Před zápasem jsme hodně mluvili o tom, abychom kontrolovali náš obranný doskok a to se nám dnes nepodařilo, což byl jeden z klíčových faktorů, který soupeře udržel v zápase. Když dáte druhému týmu tolik útočných doskoků, tolikrát ho necháte skórovat z druhých šancí, tak je vždy těžké ten zápas vyhrát. V první půli jsme navíc ztratili mnoho míčů, takže jsme mnohokrát ani neměli šanci vystřelit. Myslím si, že jsme ztratili 13 míčů a dovolili jim 10 útočných doskoků, což znamená 23 útoků, kdy jsme neměli příležitost vystřelit. Ani útočně jsme dnes nehráli dobře, předržovali jsme příliš dlouho míč. Musíme se vrátit k dobrému půjčování balonu, k pohybu atd., protože Děčín je dobrý obranný tým. Je to 1-0 pro Děčín, ale řekl jsem svým hráčům po zápase, že to neznamená, že je po sérii, ale že je stále o co hrát a věřím, že zítra přijdeme s lepším výkonem."

Radek Nečas (BK JIP Pardubice):
"Myslím si, že Děčín vyhrál zaslouženě. Jak už bylo řečeno, my jsme měli v prvním poločase problém s obranným doskokem a se ztrátami. Děčín dal jen 23 bodů, ale my jsme toho bohužel nedokázali využít, vedli jsme pouze o bod. Po dobrém začátku, kdy jsme vedli 9:2, jsme na to nedokázali na útočné polovině navázat, kdybychom trefili nějaké koše z volných pozic, mohl se zápas vyvíjet trošku jinak. Pak už to byla taková "přelívačka": my jsme vstoupili dobře do druhého poločasu, myslím si, že čím jednodušeji jsme hráli, tím jsme byli úspěšnější, ale v závěru jsme trošku předrželi míč a dostali jsme se tam, kam jsme nechtěli. Děčín nás zdvojoval, ztrojoval a my jsme z toho nedokázali míč vyhodit, pramenily z toho ztráty. Na konci jsem nechal Šišku volného, on dal trojku a to vlastně rozhodlo celý zápas."

Odkaz na video záznam tiskové konference:
Zdroj: BK Pardubice
Foto: Milan Kříček