První pacient na podezření koronavirem v Pardubicích…

Pardubice – Pro prvního pacienta cizí státní příslušnosti v Pardubickém kraji s podezřením na onemocnění koronavirem byla dnes kolem jedenácté hodiny dopolední posádka záchranářů z krajského města.

AKTUÁLNĚ: “Aktuální čísla ke koronaviru. Celkem bylo k dnešnímu večeru vyšetřeno 72 osob, všichni jsou negativní. Včetně případu z Pardubické nemocnice.” Adam Vojtěch Ministr zdravotnictví ČR


Posádka byla z rozhodnutí epidemiologa oblečena do ochranného oděvu, návleků, brýlí a respirátoru. Následně byl pacient převezen na infekční oddělení Pardubické krajské nemocnice.

Třicetiletý číňan má horečku, kašel a další příznaky jako při horečce. Před devíti dny se vrátil z centrální Číny, kde se nachází i ohnisko nákazy koronaviru. Lékaři udělali potřebné odběry a zaslali je do Nemocnice na Bulovce. Výsledky budou do středečního rána.

Pacient byl transportován z Přelouče kde žije i pracuje.


Z rozhodnutí Krajské hygienické stanice byl dnes na Infekčním oddělení Pardubické nemocnice vyšetřen občan Čínské lidové republiky, který před 9 dny přicestoval  z Číny do ČR za prací. Nyní se u něho projevily známky respiračního infektu. Výsledek vyšetření by měl být znám ve večerních hodinách, do té doby bude pacient v izolaci na Infekčním oddělení.

Mgr. Dušan Korel – Oddělení komunikace Nemocnice Pardubického kraje, a. s.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraje, a. s. a redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •