Prosečtí dobrovolní hasiči převzali díky krajské dotaci nový dopravní automobil…

Chrudimsko – Dobrovolní hasiči v Proseči převzali v pátek odpoledne nový dopravní automobil, který byl pořízen s dotací státu a Pardubického kraje. Ten pro úspěšné žadatele vyčlenil částku 300 tisíc korun na jeden automobil. Od počátku fungování dotačního titulu vyčlenil Pardubický kraj na tyto účely částku 64 milionů korun, ze kterých bylo podpořeno pořízení 214 dopravních automobilů. Předání vozu se kromě starosty Proseče Jana Macháčka zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

„Pořízení dopravních automobilů pro dobrovolné hasiče se dlouhodobě ukazuje jako krok správným směrem. Nejen v době koronavirové pandemie, ale i nyní mají automobily poměrně velké využití. Právě díky této technice je možné zásobovat krajský centrální sklad humanitární pomoci pro Ukrajinu v České Třebové. V něm se do dnešního dne nashromáždil materiál na více jak tisíc palet a právě tento materiál byl z měst a obcí svážen primárně prostřednictvím dobrovolných hasičů a jejich dopravních automobilů," řekl hejtman Martin Netolický.

Samotné předání automobilu vyšlo právě na okamžik, kdy prosečtí dobrovolní hasiči museli vyrazit k požáru v Nových Hradech. „Za poslední tři roky měla naše jednotka přibližně 150 výjezdů, kromě toho dále aktivně pomáhá městu při nejrůznějších akcích a situacích. Smekám před dobrovolnými hasiči, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas pro dobro města a jeho občanů a věřím, že nový dopravní automobil jim může pomoci," uvedl starosta Proseče Jan Macháček.

Prosečtí dobrovolní hasiči převzali díky krajské dotaci nový dopravní automobil...
« z 4 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj