Promrzlá, zesláblá, ale živá!

Orlickoústecko – Do celonoční pátrací akce se zapojili desítky lidí a jejich nasazení bylo neuvěřitelné. Policisté pátrali po pohřešované ženě. 

Dne 2. března po devatenácté hodině na linku 158 oznámil muž, že pohřešuje svoji pětačtyřicetiletou manželku. Žena měla kolem půl sedmé  večer odejít z domu bez mobilního telefonu i svých osobních věcí neznámo kam. Vzhledem k jejímu ne úplně dobrému aktuálnímu zdravotnímu stavu se muž bál, aby si neublížila. 

Operační důstojník za oznamovatelem domů okamžitě vyslal hlídku policistů z obvodního oddělení Letohrad. Na místě byl již starosta obce, shodou okolností náš bývalý kolega, který velice profesionálně a promptně organizoval místní pátrací akci. Do té se zapojili jak dobrovolní hasiči, tak množství místních občanů. Všichni měli obrovskou výhodu v tom, že dokonale znali místní terén. Někdo vzal své terénní auto, někdo čtyřkolku, jiní psy a dle jasných instrukcí se vydali mladou ženu hledat.  

Během této doby se na místo dostavil i velitel celého opatření za policii, který na místě vytvořil improvizovaný štáb, a již ve spolupráci se starostou a jeho znalostmi začal na místo povolávat další posily. Mezitím operační důstojník standardně obvolával záchrannou službu, nemocnice, další hlídky prohledávaly autobusové a vlakové zastávky, psovod bydliště a tak dále.

Na místo začaly dojíždět posily – speciální vozidlo pardubické krajské policie s termovizí, policisté z dalších obvodních oddělení, policisté z oddělení hlídkové služby, horská služba i se svými čtyřnohými parťáky a Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje. O pomoc jsme požádali i Leteckou službu Policie ČR, která je naším nenahraditelným pomocníkem při takovýchto akcích. Bohužel ale počasí a hustá mlha byly tentokrát proti nám a vrtulník nemohl přiletět. Naštěstí pardubičtí krajští hasiči disponují dronem, který alespoň částečně vrtulník na místě nahradil.

S přibývajícími hodinami, zimou a mlhou si všichni přáli, aby pohřešovanou ženu co nejdříve našli. To se jim splnilo zhruba o půl páté ráno, kdy si jeden z našich policistů všiml postavy na silnici, zhruba kilometr od místa jejího bydliště. Mladá žena byla promrzlá, zesláblá, ale živá! Všem spadl kámen ze srdce, na místo jsme přivolali záchrannou službu a paní přejeme brzké zotavení a hodně sil. Současně bychom velice rádi poděkovali panu starostovi, dobrovolným hasičům a místním občanům za příkladnou „sousedskou“ výpomoc!

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR 

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny