Projděte si i třetí naučnou stezku…

Pardubice – Startuje třetí naučná stezka od florbalového klubu HAGA Pardubice. Propojuje protiklady, zájemce zavede do přírody a je vhodná pro širokou veřejnost k výletu pěšky nebo na kole. Zájemci najdou na webu informace ke hře a mohou soutěžit do konce dubna.

V pořadí třetí a poslední stezka spojuje architektonickou historii a současnost, přírodu a rušné centrum, mládí a zkušenost, zrození a smrt.

Nejnovější stezka propojuje téměř nedotčenou přírodu s rušným středem města a Zámkem Pardubice, jehož stav a rozloha nemá ve střední Evropě obdobu.

Cesta formálně startuje v centru vzdělanosti – v kampusu Univerzity Pardubice, vede  kolem řek k symbolickému konci stezky v podobě dvou budov Karla Řepy. Lze si ji projít "po svých" nebo projet na kole.

Zároveň pokračuje soutěž, jejíž principem je dobře si prohlédnout místo a zjistit nutné informace k vytvoření textu tajenky. Oceněni budou tři vylosovaní soutěžící se správnou odpovědí. Soutěž bude probíhat do 30. dubna 2021. Více informací naleznete na webu www.hagapardubice.cz.

Florbalový klub HAGA Pardubice vzdal hold významným architektům v předchozích stezkách – Poznávací stezka Karla Řepy a Machoň, Balšánek, Liska, Gočár, které jsou pořád aktivní. Další neměnná věc jsou cíle aktivity – pohyb, poznávání Pardubic a jejich významná architektura.

Zdroj a foto: HAGA Pardubice, z.s.